• تاریخ انتشار: 08 آذر 1396 - 10:27
  • سرویس: اجتماعی - آموزش و پرورش - معاونت پرورشی و سازمان دانش آموزی - سایر معاونت ها
تشریح اقدامات سازمان دانش‌آموزی کشور در پی زلزله کرمانشاه

تشریح اقدامات سازمان دانش‌آموزی کشور در پی زلزله کرمانشاه

در پی وقوع زلزله 7.3 ریشتری روز یکشنبه 21 آبان ماه در استان کرمانشاه، سازمان دانش‌آموزی کشور اقداماتی را برای کمک به زلزله‌زدگان این منطقه انجام داده است .


به گزارش خبرنگار پانا،‌ اجرای طرح فرهنگی «امواج مهربانی» از جمله اقدامات سازمان دانش آموزی برای زلزله زدگان غرب کشور بوده است. در این طرح روسای سازمان دانش‌آموزی در سراسر کشور اقدام به جمع‌آوری کمک‌های دانش‌آموزان و فرهنگیان کرده تا به صورت متمرکز جهت تهیه بخشی از لوازم‌التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان مناطق زلزله‌زده هزینه شود.

همچنین پیشتازان و مربیان سازمان دانش آموزی استان کرمانشاه از نخستین دقایق در مناطق زلزله زده برای کمک به آسیب‌دیدگان زلزله و در ستاد مدیریت بحران استان حضور داشتند.

ارسال دو کامیون محموله کمک‌های غیرنقدی شامل چادر، پتو، مواد خوراکی، پوشاک و حضور مربیان در کمک به آسیب دیدگان و ملاقات با دانش‌آموز آسیب‌دیده عضو مجلس دانش آموزی و اهداء چادر، پتو، موارد خوراکی و ...از جمله اقدامات سازمان دانش آموزی استان کرمانشاه در حادثه زلزله است.

همچنین 3 کامیون محموله کمک‌های غیر‌نقدی شامل چادر، پتو، مواد خوراکی، پوشاک و...، توسط پیشتازان شهرستان خواک سازمان دانش‌آموزی  و  3 کامیون محموله کمک‌های غیر نقدی شامل چادر، پتو، پوشاک و یک دستگاه کامیون مواد خوراکی توسط پیشتازان استان خراسان رضوی به مناطق ارسال زلزله‌زده شده است.

همچنین 3 کامیون محموله کمک‌های غیر نقدی شامل چادر، پتو، مواد خوراکی، پوشاک و... از سوی پیشتازان سازمان دانش آموزی استان سیستان و بلوچستان به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

بر اساس این گزارش، از سوی پیشتازان ‌سازمان دانش آموزی استان سمنان نیز ارسال 100 تخته پتو و مواد غذایی،‌ تهیه 30 وسیله گرمایشی، اعزام یک پرستار به منطقه و اعزام یک گروه آموزش دیده تشکیلاتی به منطقه و کمک به آسیب دیدگان روستاهای مناطق زلزله زده صورت گرفته است.

 

اشتراک گذاری instagram