امروز: دوشنبه 14 آذر 1401 - 19:29 تبلیغات

نقش حفاظت از خاک در تامین امنیت غذایی و اجتماعی

تهران (پانا) - مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اعلام کرد، ۹۵درصد مواد غذایی ما از خاک تامین می شود و بیش از ۲۵درصد از تنوع زیستی و ژنتیکی کره زمین در خاک نهفته است.

رشد ۱۴.۸ درصدی تولید خودرو تا پایان آبان‌ماه

تهران (پانا) - مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه ۷۴۸ هزار و ۴۸۸ دستگاه خودرو در کشور تولید شده که در هم‌سنجی با پارسال رشد ۱۴.۸ درصدی نشان می‌دهد.

تامین ۶۰ درصد منابع بودجه از طریق مالیات

تهران (پانا) - رییس سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه در سال جاری ۶۰ درصد منابع بودجه دولت از طریق مالیات تامین شد، گفت در هشت ماه امسال ۳۱۰ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۲ درصد رشد داشته است.

۱۱.۵میلیون تن نهاده انسانی و دامی در بندر امام تخلیه شد

تهران (پانا) - رئیس اداره کالاهای فله منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اشاره به ورود روزانه ۱۸۵۰ کامیون به این منطقه گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱.۵میلیون تن نهاده‌ انسانی و دامی در بندر امام تخلیه شده است.

رتبه دوم ایران در ارزیابی صیانت از خاک در سازمان فائو

تهران (پانا) - معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد، یکی از چالش های اصلی در حوزه خاک بحث حکمرانی واحد و یکپارچه برای مدیریت و توسعه حوزه خاک است که امید است ایران با برنامه‌ریزی و همکاری تمام دستگاه‌ها به این حکمرانی واحد برسد.

تولید گاز برای رفاه مردم به حداکثر رسید

تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به شتاب بخشی به روند تکمیل طرح‌های مهم و راهبردی به ویژه توسعه میادین مشترک، تاکید کرد این روزها و در آستانه ورود به زمستان، حداکثر حجم عملیات در میدان مشترک پارس جنوبی برای تولید گاز در حال اجرا است.

مرحله دوم سود سهام عدالت اسفند پرداخت خواهد شد

تهران (پانا) - عضو هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت با بیان اینکه مرحله دوم سود سهام عدالت براساس رویه هر ساله در اسفند ماه پرداخت خواهد شد، گفت کارگروه سه نفره سهام عدالت از بهمن سال گذشته تشکیل شده و جلسات آن به صورت منظم برگزار می‌شود.

7 برابرشدن استفاده از ظرفیت‌های دریایی

تهران (پانا) - عضو هیات عامل و معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادرودریانوردی، به بررسی راهبرد استفاده از ظرفیت‌های دریایی و حرکت به سمت اقتصاد آبی و توسعه دریامحور، پرداخت و از 7 برابر شدن استفاده از ظرفیت‌های دریایی خبر داد.

سکه 17 میلیون و 750 هزار تومان شد

تهران (پانا) - امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۶۰۲ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۷ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است.

همه عناوین اقتصادی