• تاریخ انتشار: 22 دی 1396 - 11:26
  • سرویس: کهگیلویه و بویراحمد
بسیجی ها با هدف مقابله با دشمن به کمک کادر آموزشی مدارس می روند

از سال آینده:

بسیجی ها با هدف مقابله با دشمن به کمک کادر آموزشی مدارس می روند

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیجیان از سال تحصیلی آینده در قالب طرح تربیتی شهید بهنام محمدی با هدف مقابله با دشمن به کمک کادر آموزشی مدارس می روند.


به گزارش خبرنگار پانا از کهگیلویه و بویراحمد، سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور در اجتماع فرماندهان بسیج دانش آموزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: رویش انقلاب در میان جوانان قابل لمس است و بصیرت و ژرف نگری میان دانش آموزان عزیزمان هم آوا و عیان می‌باشد

سردار غیب پرور با اشاره به طرح ویژه بسیج در میان دانش آموزان کشور به نام طرح شهید بهنام محمدی تاکید کرد: مهمترین طرح بسیج در سال آینده طرح شهید بهنام محمدی است که نقطه‌ی پیوند مسجد، مدرسه و خانه می‌باشد.

وی با یادآوری دوران باشکوه دوران دفاع مقدس خاطر نشان کرد: رزمندگان دوران دفاع مقدس اهل مسجد بودند و اگر ما بخواهیم حیاط مطمئنی را برای انقلاب اسلامی ترسیم کنیم نقش آفرینی مسجد و مساجد مورد نیاز است.

وی در همین خصوص افزود: مسجد کانون جوشان انقلاب اسلامی است و باید کانونی برای تربیت جوانانی باشد که می‌خواهند پای کار انقلاب باشند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: هر یک از جوانان ما بایستی حداقل به یک مسجد وابسته باشند و نمی‌توان فردی را بسیجی دانست، اما با مسجد کاری نداشته باشد.

وی به بازنگری تعاریف جدید بسیج در مجموعه سازمانی خود اشاره نمود و عنوان کرد: منظور ما از بسیجی بودن لزوما افراد دارای پرونده نمی‌باشند بلکه تمام ملت ایران که نظام و رهبری را دوست داشته و به شهداء علاقه‌مند هستند بسیجی اند غیر از عده معدودی منافق، سلطنت طلب و ضد انقلاب.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با تاکید به حضور فعال بسیجیان در مساجد تاکید کرد: دشمن می‌خواهد مساجد را خالی کند که بایستی بسیجیان وابسته و پیوسته به مسجد بوده و دشمنان را در این زمینه خلع سلاح کنند.

وی رکن دوم در طرح شهید بهنام محمدی را مدرسه دانسته و تصریح کرد: مدارس ما قبل از آموزش باید کانون تربیت باشند و کشوری که مردمان تربیت شده و فهیم داشته باشد دیگر دشمنان در آن نفوذ و رسوخ نخواهند داشت.

وی با تمجید از دیدگاه‌های خوب وزیر آموزش و پرورش گفت: هم افزایی میان بسیج و آموزش و پرورش باید بیش از پیش تقویت گردد که در این طرح از هر مسجد دو یا سه بسیجی به کمک اولیاء و کادر آموزشی مدرسه می‌روند که آنان را در کار‌های تربیتی یاری رسانند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین در بخش سوم سخنان خود به اهمیت و جایگاه خانواده در طرح شهید بهنام محمدی اشاره نمود و گفت: متاسفانه با ورود فضای مجازی خانواده‌ها دچار آسیب شده اند و روابط و عواطف خانوادگی دستخوش تغییر شده و اینترنت جایگزین این روابط گردیده است.

وی ادامه داد: محیط خانواده عامل اصلی رشد و بالندگی است و یقینا در خانواده‌ای که نماز اقامه می‌شود و مسائل حلال و حرام رعایت می‌گردد فرزندان سالم تری نیز رشد می‌کنند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین پیوند مسجد، مدرسه و خانه را در طرح شهید بهنام محمدی لازم و ضروری دانسته و تاکید کرد: این طرح تربیتی از سال تحصیلی آینده با پوشش یک میلیون دانش آموز آغاز به کار می‌کند که ۷ سال به طول خواهد انجامید.

وی در پایان تصریح کرد: جامعه دانش آموزی مورد هدف دشمن است که با شعار نمی‌توان جلوی دشمن را سد کرد بلکه باید با راهکار‌های عملی و برنامه ریزی‌های دقیق مقابل آنان ایستاد.

گفتنی است پیش از سخنان رییس سازمان بسیج مستضعفین ۵ نفر از مسئولان واحد‌های بسیج دانش آموزی با موضوع استکبارستیزی، فضای مجازی، عفاف و حجاب، مسائل تربیتی و مسائل اجتماعی صحبت نمودند.

اشتراک گذاری instagram

 برچسب ها # خبرگزاری پانا
captcha