• تاریخ انتشار: 01 مهر 1396 - 10:28
  • سرویس: لرستان
استاندار لرستان: توسعه جامعه، متضمن توسعه و پیشرفت آموزش و پرورش است

استاندار لرستان: توسعه جامعه، متضمن توسعه و پیشرفت آموزش و پرورش است

سید موسی خادمی در دیدار مدیرکل و جمعی از کارکنان ستادی آموزش و پرورش استان، دستگاه تعلیم و تربیت را مهمترین مجموعه کشور عنوان کرد و افزود: توسعه جامعه، متضمن توسعه و پیشرفت آموزش و پرورش است.


به گزارش پانا از لرستان، وي اضافه کرد: توسعه جامعه باید از آموزش و پرورش آغاز شود و بدون توسعه و پیشرفت این دستگاه نمی‌توان توسعه سایر بخش‌ها را تصور کرد و شاهد بود.

خادمی با اشاره به گزارش مدیرکل آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: این آمارها بیانگر این واقعیت است که کارهای بسیار خوبی در دستگاه آموزش و پرورش انجام شده است.

استاندار لرستان تاکید کرد: با وجود تمام فعالیت‌ها در برخی از عرصه‌ها مانند نرخ بی‌سوادی و میانگین نمرات نهایی با میانگین کشور فاصله وجود دارد و باید برای رفع آن تلاش کرد. 

وی خاطرنشان کرد: ما به آموزش و پرورش باور و اعتقاد داریم و برای پیشرفت و توسعه آن از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم.

خادمی به توسعه متوازن هدایت تحصیلی اشاره کرد و افزود: باید برای گرایش کاذب دانش آموزان به رشته‌هایی مانند علوم تجربی برنامه داشت و آنها را به سمت رشته‌های فنی و مهارتی هدایت کرد. 

استاندار لرستان عدم تعادل در هدایت تحصیلی دانش آموزان را عامل بسیاری از معضلات اجتماعی برشمرد و گفت: تعادل در رشته‌های تحصیلی یکی از سیاست‌های محوری است که باید به دقت دنبال شود.

وی تاکید کرد: هدف‌گذاری برای ارتقای میانگین نمرات نهایی دانش آموزان و ارتقای قبولی‌های کنکور ازجمله مواردی است که می‌تواند ما را به ارتقای کیفیت آموزش رهنمون سازد. 

خادمی در پایان سخنان خود از حضور خیرین در مدرسه‌سازی و تعلیم و تربیت تقدیر کرد و گفت: برای افزایش مشارکت خیرین هم باید برنامه مدون و منسجم داشت.

اشتراک گذاری instagram

 برچسب ها # خبرگزاری پانا
captcha