• تاریخ انتشار: 23 دی 1396 - 11:12
  • سرویس: البرز
تولید بیش از 70 نوع فرآورده بیولوژیک در موسسه رازی حصارک

تولید بیش از 70 نوع فرآورده بیولوژیک در موسسه رازی حصارک

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی گفت: امروز در دنیا بیش از 20 درصد بودجه سازمان ها و شرکت های تولیدی با فعالیت های مشابه رازی، به تحقیقات اختصاص دارد اما بودجه ای که ما در موسسه رازی برای تحقیقات صرف می کنیم بسیار کمتر است.


به گزارش خبرنگار پانا از البرز در کرج، مجتبی محرمی به مناسبت نود و سومین سالروز تاسیس موسسه رازی گفت: بیش از 70 فرآورده بیولوژیک اعم از واکسن های انسانی، دام و طیور و آبزیان، سرم های درمانی ضد مار گزیدگی و عقرب زدگی، کیت های تشخیصی و آنتی ژن در موسسه رازی با نزدیک به یک قرن سابقه فعالیت تولید می شود که دستاورد مهم آن تامین سلامت جامعه است و همچنان با انگیزه و با محصولات جدید به بهداشت و سلامت کشور خدمت می کند.

وی شروع فعالیت این موسسه با تولید واکسن طاعون گاوی و ریشه کنی این بیماری را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: تولیدات رازی سد محکمی در برابر بیماری های مختلف است. با بروز بیماری های جدید نیز مسئولیت ما سنگین تر و تولید واکسن مناسب و مقابله با این بیماری ها خواهد بود.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی یادآور شد: امروز در دنیا بیش از 20 درصد بودجه سازمان ها و شرکت های تولیدی با فعالیت های مشابه رازی، به تحقیقات اختصاص دارد اما بودجه ای که ما در موسسه رازی برای تحقیقات صرف می کنیم بسیار کمتر است.

محرمی خواستار توجه جدی مسئولان به تامین اعتبار مورد نیاز طرح های تحقیقاتی در موسسه رازی شد و تاکید کرد: بی توجهی به این مهم، ما را در مقابل بیماری های جدید آسیب پذیر خواهد کرد.

اشتراک گذاری instagram

captcha