• تاریخ انتشار: 23 دی 1396 - 10:51
  • سرویس: لرستان
پرتال کودک 24، فضای مناسبی برای استفاده کودکان ونوجوانان درلرستان ايجادشد

پرتال کودک 24، فضای مناسبی برای استفاده کودکان ونوجوانان درلرستان ايجادشد

محمدجوادمحمدی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان لرستان در خصوص پرتال کودک گفت:پرتال کودک 24، فضای مناسبی برای استفاده کودکان و نوجوانان، والدین، مربیان، پژوهشگران حوزه کودک و نوجوان درکانون پرورش فکری لرستان ايجاد شد.


به گزارش پانا از لرستان، محمدي افزود: با این پرتال فضایی امن به منظور ارائه محتوایی مناسب و جامع در حوزه های متنوع فرهنگی، علمی، ادبی و هنری به مخاطبان کودک و نوجوان ایجاد شده است.

محمدی با اشاره به ایجاد فضایی زنده و پویا جهت تعاملی مستقیم میان کودکان و نوجوانان و خالقان آثارافزود: یک بانک اطلاعاتی جامع نیز در حوزه کودک و نوجوان به منظور معرفی فعالان فرهنگی و هنری و انواع آثار فرهنگی  شامل کتاب، نشریه، فیلم، پویانمایی، موسیقی و سرگرمی در این حوزه  به راحتی در دسترس است.

وی اضافه کرد: انتشار آثار در «پرتال کودک 24» باید از لحاظ کیفی و محتوایی مورد تاییدکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باشدو در صورتی که محتوا برای مخاطب کودک و نوجوان مناسب نباشد نمایش داده ‌نخواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان لرستان اظهارداشت: این پرتال با بخش های، کتاب، داستان، شعر، کاردستی، بازی و سرگرمی، فیلم و صوت، اسباب بازی، عکس، ویدیو، بانک اطلاعاتی به راحتی در دسترس کودکان ونوجوانان می باشد.

محمدی درپایان گفت: درآماری که توسط اداره کل فناوری اطلاعات وتحول اداری کانون ارایه شده است: بالاترین میزان محتوای بارگذاری شده درپرتال به ترتیب مربوط به استان‌هاي، ایلام، مازندران، لرستان، کهگیلویه وبویراحمد، قم، چهارمحال وبختیاری است و بالاترین میزان بازدید مربوط به بخش‌های کاردستی‌های علمی، کاردستی، بازی، کتاب، داستان، شعراست.

همچنین از تیر ماه 1395 تا به حال (10426پست )در پرتال کودک ونوجوان و از دی ماه 95 تا به حال(2192 ویدیو) در ویدیا بارگذاری شده است.

از بالاترین عبارت‌های جستجو شده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: نویسندگان وتصویرگران کودک- انتشارات کودک- مکان‌های ورزشی- (باشگاه‌ها و استخرها) - فروشگاه‌های کودک – فیلم‌های کیارستمی اشاره کرد.

گفتنی است جهت ارایه آثارفرهنگی، هنری وادبی خودمی توانیدباتلفن های 06633237779 و 06633237778 اداره کل کانون پرورش فکری تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری instagram

 برچسب ها # خبرگزاری پانا
captcha