• تاریخ انتشار: 21 آبان 1396 - 08:35
  • سرویس: استانها - لرستان
ارتقاء شاخص کنکور تنها با فرهنگ سازی و مشارکت خانواده  امکان پذیر است

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان:

ارتقاء شاخص کنکور تنها با فرهنگ سازی و مشارکت خانواده امکان پذیر است

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در جلسه شورای آموزش‌وپرورش لرستان با اشاره به عدم توازن امکانات و منابع آموزش و پرورش با اختیارات این دستگاه گفت : ارتقاء شاخص کنکور تنها با فرهنگ سازی، مشارکت خانواده وهمکاری دستگاههای اجرایی امکان پذیر است .


به گزارش پانا از لرستان ؛ خدانظر دریکوند با اشاره به مطرح شدن برخی موارد در خصوص نتایج کنکور سراسری گفت : بر خلاف آنکه برخی این نتایج را صرفاً به آموزش و پرورش نسبت می دهند اما باید گفت که شرایط و عواملی در این نتایج دخیل هستند که آموزش و پرورش در آنها نقشی ندارد .

وی به کمبود اعتبارات ، امکانات و تجهیزات مدارس ، وضعیت اقتصادی مردم ، عدم انگیزه کافی دانش آموز و .... اشاره کردو افزود : باید همه کمک کنند و از ظرفیت سایر دستگاهها هم به درستی استفاده شود تا شاهد ارتقای این شاخص در استان باشیم .

وی در ادامه تاکید کرد : در برخی از مناطق روستایی امکانات کمک آموزشی مناسب وجود ندارد و خانواده ها هم قادر به تامین وسایل و منابع کمک آموزشی نیستند و معلم ناچار است به کتاب های درسی اکتفا کند وعملا امکان برگزاری کلاس های  آموزش تست زنی ، کلاسهای تقویتی و فوق برنامه  وجو ندارد .

دریکوند  به مشکل کلاسهای چند پایه  در دوره ابتدایی و کلاس های مختلط در دوره اول متوسطه اشاره کردو ادامه داد : در برخی مناطق روستایی ، عشایری و کم برخوردار تعداد دانش آموزان به حدنصاب لازم برای تشکیل یک کلاس یا مدرسه مستقل نمی رسد و آموزش و پرورش برای محروم نشدن دانش آموزان از آموزش مجبور است با ادغام آنها کلاس را حفظ کند .

دریکوند در ادامه تاکید کرد  : در برخی از این مدارس که فضای کافی و تعداد نرمال دانش‌آموز برای ایجاد دو کلاس وجود داشت تفکیک کردیم و در این راستا نیز چندین نیروی جدید خرید خدمتی گرفتیم.

وی یادآور شد: هنوز‌ در این رابطه مقداری مشکل داریم و این در حالی است که در نشست کمیسیون تحقیقات نیز قول داده شد که در یک بازه زمانی سه ساله رفع شود.

وی در خصوص تغییر کاربری برخی فضاهای آموزشی در لرستان افزود : ۳۸ فضا در استان وجود دارد که برخی از آن‌ها به کمیسیون ماده پنج رفته‌اند و برخی نیز به این‌کمیسیون رفته‌اند ولی  نتیجه لازم کسب نشده است . 

دریکوند با اشاره به مشکلات مدارس غیردولتی با شهرداری، گفت: مقرر شده بود که جلسه‌ای با حضور نمایندگان و روسای مدارس مشارکتی و شهرداری برگزار شود تا این مشکل رفع شود، اما به دلایلی هنوز این جلسه برگزار نشده است که امیدواریم این مشکل برطرف شود.

اشتراک گذاری instagram

 برچسب ها # خبرگزاری پانا
captcha