• تاریخ انتشار: 30 آذر 1395 - 10:29
  • سرویس: شهری رفاهی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد؛

افزایش ۲۰ درصدی حقوق بازنشستگان حداقل‌بگیر در سال 96

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افزایش حقوق ۱۰ درصدی در سال آینده اعلام شده است، گفت: تصور می کنم برای حداقلی بگیران بازنشسته کشوری همانند امسال ۲۰ درصد افزایش حقوق داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار پانا، علی ربیعی صبح امروز در حاشیه مراسم قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان کشوری با اشاره به پیش بینی بودجه ۱۰۰۰۰ میلیارد تومانی برای ترمیم حقوق بازنشستگان اظهارداشت: امسال نیز به حقوق بازنشستگان به صورت پلکانی از ۱۲ تا ۲۰ درصد افزوده شد.

وی با بیان اینکه پیش بینی ما بازنشسته شدن ۴۰ هزار نفر بود در حالی که امسال ۵۶ هزار نفر بازنشسته شدند، افزود: امکان خرید سهام شرکت بیمه ملت از سوی بازنشستگان کشوری فراهم شده است و بازنشستگان در سود سهام این شرکت سهیم می‌شوند و هزینه خرید سهام به صورت وام قرض الحسنه اعطاء و ماهانه از حقوقشان کسر می شود. امیدواریم بازنشسستگان در سود سایر شرکتهای خوب و پربازده ما سهیم شوند.

ربیعی در پاسخ به این سوال که آیا این امکان برای بازنشستگان تامین اجتماعی نیز فراهم خواهد شد یا خیر؟ گفت: در حال بررسی چند بنگاه اقتصادی برای این امر هستیم.

به گفته وی، بتدریج در سال ۹۶ پوشش بیشتری خواهیم داد تا از طریق نظام ارجاع افراد پرخطر و در معرض را که شناسایی می شوند وارد پروسه درمان کنیم.

اشتراک گذاری
captcha