• تاریخ انتشار: 23 دی 1396 - 12:19
  • سرویس: فارس
افتتاح مدرسه 9 کلاسه شیبکوه فارس به همت یک معلم خیر

افتتاح مدرسه 9 کلاسه شیبکوه فارس به همت یک معلم خیر

شیراز ( پانا) - مدیر کل آموزش و پرورش فارس درآیین افتتاح مدرسه 9 کلاسه شیبکوه، وظیفه نظام تعلیم و تربیت را پرورش انسانهای دلسوز دانست که در جامعه تاثیر گذار باشند.


حمید رضا آذری در آیین افتتاح مدرسه خیرساز مهندس رعیت پیشه منطقه شیبکوه فسا گفت: وظیفه آموزش و پرورش تربیت انسانهایی است که دلسوز جامعه باشند و بتوانند از داشته های خود به نحو شایسته برای خدمت به جامعه بهره بگیرند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود: انسان هایی درجامعه مفید و موثر هستند که در عین برخورداری از منابع مالی ، بتوانند بدور از دلبستگی به آن ، از این منابع خدادادی برای رفع مشکلات جامعه خود استفاده کنند و به مردم خود خدمت کنند.

وی اقدام خیر خواهانه یک فرهنگی را در ساخت مدرسه ، مهم و تاثیر گذار دانست و افزود: فرهنگیان همواره به عنوان یک الگو  شایسته در جامعه مطرح هستند و هر اقدام نیکی که انجام دهند ، یک فرهنگ سازی است و می تواند الگو و  سرمشق حرکت دیگر افراد جامعه در آن مسیر باشد و ما باید قدردان این افراد باشیم.

آذری گفت: امید است بتوانیم  جوانانی را  تربیت کنیم  که با احساس مسئولیت در قبال جامعه ،با کارآفرینی و ایجاد اشتغال زمینه رشد و توسعه جامعه را فراهم نمایند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت:هم اکنون بر خلاف گذشته،  ثروت جوامع را بر اساس خرد افراد آن جامعه می سنجند.

محمد جواد جمالی افزود: خرد می تواند ثروت ایجاد کند و برای کشور پیشرفت و توسعه را به همراه داشته باشد و به همین دلیل است که در دین مبین اسلام بر اهیمت دانایی تاکید شده است، چنانچه در آیات مختلف بر این موضوع تاکید شده و در جایی نیز شهدای عالم را نسبت به سایر شهدا برتر  دانسته است.

وی ضمن انتقاد از کم توجهی دهه های اخیر به آموزش و پرورش گفت: در سال های گذشته هم به جهت سخت افزاری و به جهت نرم افزاری آموزش و پروش مورد غفلت واقع شده و یکی از دلایلی که امروزه موجب  مهاجرت افراد از روستاها به شهرها شده ، نبود مدارس مناسب در مناطق روستایی است که باید برای رفع این مشکل تلاش کرد.

جمالی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی توسعه در روستاها کشور همه جانبه نبوده  و در سال های پس از پیروزی انقلاب اقدامات مهمی ، بویژه در ساخت و ساز مدرسه انجام شده است  و لازم است مسئولین با کمک همه اقشار جامعه ، اعم از علما، روحانیون و سایر مسولین ،برای هدایت خیرین به سمت آموزش و پرورش کمک کنند.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد:دانش آموزان علاوه بر نیاز به  فرا گیری علم و دانش، نیازمند پرورش جسمی هم هستند که باید در این زمینه نیز به آموزش و پرورش توجه شده و برای ساخت اماکن ورزشی برای دانش آموزان نیز اقداماتی انجام شود .

مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس فارس نیز گفت:خیرین باهوش ترین مردم هستند ، چرا که توانسته اند از منابعی که خداوند در اختیار آنها گذاشته ،به نحو شایسته و به موقع حد اکثر بهره را ببرند.

سرفراز موصلی افزود: خیرین در این تجارت معنوی سود زیادی برده اند و مردم این منطقه باید قدر شناس مسئولین خود باشند.

این آموزشگاه دارای 9 کلاس درس است  که به همت فرهنگی خیر، مهندس علی رعیت پیشه و مشارکت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس فارس در زمینی به مساحت 4 هزار متر مربع و با زیر بنای  630متر مربع، با اعتباری بالغ بر  12 میلیارد ریال احداث شده است.

اشتراک گذاری instagram

 برچسب ها # خبرگزاری پانا
captcha