• تاریخ انتشار: 22 دی 1396 - 14:56
  • سرویس: اقتصادی - نفت و انرژی
آغاز تولید انبوه و صادرات ترانسفورماتور توربين بادي ساخت ايران

آغاز تولید انبوه و صادرات ترانسفورماتور توربين بادي ساخت ايران

تهران (پانا) - ترانسفورماتور توربين بادي ساخت داخل که پیش از این محققان جوان کشورمان موفق به طراحی آن شده بودند، به تولید انبوه رسید و صادرات آن به کشورهای مختلف نیز آغاز شد.


به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی ترانسفورماتورهای صنعتی ایران تا پیش از این ترانسفورماتورهای ویژه نیروگاه های بادی از خارج وارد می شد و برای وارادات این ترانس ها سالانه بیش از 50 میلیون دلار هزینه می شد و حالا با تولید انبوه جمهوری اسلامی ایران جزء کشورهای صادرکننده این ترانس ها قرار گرفت.

ترانسفورماتورهاي توربين بادي تولیدی داخل دارای كيفيت گروه A جهانی است و با نمونه هاي خارجي آن قابليت رقابت کامل دارد و حتي در بعضي از پارامترهاي طراحي وكيفي نسبت به نمونه مشابه ساخته شده توسط شركت هاي اروپاي غربي داراي مزيت هايي از جمله پايين بودن جهش حرارتي حداكثر روغن و متوسط سيم پيچ به ميزانحدود 10 درجه سانتيگراد است.

سوریه، عراق، ارمنستان، بلاروس و قرقیزستان کشورهائی هستند که بزودی ترانسفورماتورهای ویژه نیروگاه های بادی تولید ایران به آنها صادر خواهد شد.

ارسلان فتحی‌پور مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو با بیان اینکه امروزه بحث توليد برق در نيروگاه هاي با انرژي پاك و تجديدپذير مانند نيروگاههاي بادي از اولويت هاي صنع برق کشور مي باشد، گفت: علاوه بر قدرت بالایی که این ترانس ها دارند، قابلیت نصب آنها در ناسل توربین های بادی نیز یکی از کم نظیر ترین ویژگی های این ترانس های کاملا ایرانی است.

وی اضافه کرد: ترانسفورماتورهای ویژه نیروگاه های بادی، برق تولیدی حاصل از نیروی باد در نیروگاه های بادی را وارد شبکه توزیع برق  می کنند که می تواند زمینه تولید برق در نیروهای بادی کشور را توسعه چشمگیری دهد.

مدیر عامل شرکت ایران ترانسفو همچنین از طراحی و ساخت ترانس های فوق کم تلفات به دست متخصصان داخلی خبر داد و گفت: در چارچوب سیاست های وزارت نیرو جهت کاهش تلفات شبکه توزیع برق کشور،جوانان متخصص گروه صنعتی ایران ترانسفو همچنین موفق به طراحی و ساخت ترانس های فوق کم تلفات ('CC ) برای مناطق جنوبی کشور شدند.

وی اضافه کرد: این ترانس ها که قادرند به طرز چشمگیری به کاهش تلفات شبکه و جلوگیری از هدر رفت انرژی کمک کنند، بزودی به تولید انبوه خواهند رسید.

فتحی پور همچنین از طراحی اتو ترانسفورماتور (600MVA  و 400KV ) کیلو ولت در داخل کشور خبر داد و گفت: با راه اندازی خط تولید این ترانس و تولید آن؛ به ازای هر دستگاه ترانسفورماتور مذکور؛ از خروج حدود 5 میلیون دلار ارز جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: طراحی ترانسفورماتورهای توزیع آلومینیومی با هدف کاهش بهای تمام شده یکی دیگر از افتخارات جوانان کشورمان در گروه صنعتی ایران ترانسفور است که با هدف کاهش هزینه های سرمایه ای مورد نیاز در شبکه برق تولید خواهد شد.

 

اشتراک گذاری instagram

 برچسب ها # خبرگزاری پانا
captcha