• تاریخ انتشار: 17 دی 1396 - 14:16
  • سرویس: استانها - همدان
دوبیتی‌های باباطاهر خوشنویسی می‌شود

دوبیتی‌های باباطاهر خوشنویسی می‌شود

تمدید مهلت ارسال مقاله به دبیرخانه همایش

همدان (پانا) - معاون فرهنگی، رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از خوشنویسی اشعار دوبیتی باباطاهر خبر داد و گفت: این اشعار خوشنویسی شده به مناسبت همایش «هزاره باباطاهر» منتشر می شود.


مجید فروتن گفت: ١٠٠ دوبیتی از اشعار باباطاهر، توسط مصطفی اسدی از هنرمندان خوشنویس استان همدان به رشته تحریر در آمده است.

وی با بیان اینکه این اشعار در قالب کتابی با عنوان «ترانه‌های باباطاهر» در یکصد صفحه به صورت گلاسه طراحی و صفحه‌آرائی شده است، افزود: ترانه‌های باباطاهر با تیراژ ٥٠٠ نسخه آماده شده و به زودی منتشر خواهد شد.

فروتن با تأکید بر اینکه این مجموعه اشعار از دوبیتی‌های موجود در نسخه‌های چاپی اشعار باباطاهر انتخاب شده است، اظهار کرد: تلاش کردیم در انتخاب اشعار، از منابع معتبر و منسوب به این شعار دوبیتی‌سرای نامی، استفاده کنیم.

 معاون فرهنگی، رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: این کتاب در مراسم افتتاحیه همایش هزاره باباطاهر توزیع می‌شود.

« همایش ملی هزاره باباطاهر» ٩ و١٠ اسفندماه ١٣٩٦ توسط دانشگاه بوعلی سینا، استانداری همدان و اداره کل ارشاد اسلامی استان همدان و  با همکاری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در همدان برگزار می‌شود.

علاقمندان می‌توانند برای شرکت در این همایش تا ٩ بهمن ماه، مقالات خود را از طریق پایگاه اینترنتی mafakher-hamedan.ir به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

اشتراک گذاری instagram

 برچسب ها # خبرگزاری پانا
captcha