• تاریخ انتشار: 22 آذر 1396 - 19:11
  • سرویس: البرز
راننده تويوتا، مقصر تصادف شناخته شد

گزارش پليس راه درباره حادثه رانندگی خودرو تویوتا با اتوبوس حامل دانش آموزان در محور سوسنگرد؛

راننده تويوتا، مقصر تصادف شناخته شد

با اعلام گزارش پلیس راه در حادثه رانندگی عصر روز گذشته در محور سوسنگرد مقصر حادثه مشخص شد.


به گزارش خبرنگار پانا از البرز، در حادثه رانندگی عصر روز گذشته در محور سوسنگرد یک دستگاه خودرو تویوتا با اتوبوس حامل دانش آموزان 35 نفر مصدوم و چهار نفر جان خود را از دست دادند.
با توجه به نظریه کارشناس تصادف که با بررسی صحنه تصادف تویوتا سواری با اتوبوس حامل دانش آموزان جهت عزیمت به اردو بودند، مقصر حادثه راننده تویوتا بوده است.
 
نظریه کارشناسان به شرح زیر است:
در حادثه روز گذشته در ساعت ۱۷ و ۱۰ دقیقه مورخه سه شنبه ۲۱ آذر ماه ۹۶ با گزارش یک تصادف منجر به جرح و فوت مابین دستگاه وانت تویوتا‌های هالوکس سفید رنگ‌های و اتوبوس سفید، کارشناسان افسران کارشناس تصادف سه راه سوسنگرد هویزه در محل حاضر شده و پس از بررسی دقیق حادثه و اقدامات اولیه کارشناسی و قضایی در محل، به شرح زیر گزارش خود را ارائه دادند.

یک دستگاه تویوتای سفید رنگ به رانندگی الف.ه دارای گواهینامه پایه سوم هوشمند صادره از ناجا هدایت کنترل وسیله فوق را دارا بود و از مسیر شرق به غرب محور کمربندی سوسنگرد از میدان نماز به سمت میدان کریمی در تقاطع‌های پیام از در حال طی طریق بوده است که به علت تجاوز به چپ و نقض ماده ۱۱۹ آیین نامه راهور، از ناحیه چپ کامل از خط وسط به میزان ۳۷ سانتیمتر عبور و در حین اصلاح مسیر باید جلوی راست یک دستگاه اتوبوس بنز سفید رنگ با رانندگی گواهینامه پایه یکم هوشمند صادره از ناجا که از نظر غرب به شرق میدان کرمی به سمت میدان نماز برخورد می نماید.
بعد از برخورد فاصله اتوبوس بر اساس برجا گذاشتن آثار ریزش شیشه از مسیر مجاز خود از محلی که تصادف افتاده بود و همچنین قطعات ناشی از خودرو و پس از طی مسیری و تقریباً ۳۰ متری به پهلوی  چپ در حاشیه جاده خاکی واژگون می‌گردد.
وانت تویوتا نیز پس از برخورد ابتدا به پس از و برجا گذاشتن آثار خراشیدگی در جاده و تجاوز به چپ ۳۷ سانتی متری از خط وسط راه، در لاین مخالف و با جا گذاشتن اثار شیشه و قطعات خودرودر جاده و فاصله نقریبا 40 متر از محل برخورد وضعیت نهایی خود را شکل میدهد.
مدارک راننده اتوبوس کنترل گردید. راننده داری مدارک مجاز بوده و همچنین با بررسی سامانه دیجیتال اتوبوس زمان حرکت نیز مجاز است. علت تصادف بی موالاتی از جانب راننده وانت تویوتا به علت تجاوز به چپ و نقض ماده ۱۱۹ آیین نامه مقررات راهنمایی رانندگی تشخیص داده شد.
 
 

 

اشتراک گذاری instagram

captcha