امروز: سه شنبه 5 مرداد 1400 - 22:17 تبلیغات

سکانسی از مهربانی و بیزاری

اهواز (پانا) - مدتی است وقتی از پارک‌ها یا کوچه ای رد می‌شوید، تعدادی سگ را می‌بینید که روی زمین لمیده اند و گهگاهی تکانی به خود می‌دهند و خمیازه می‌کشند و گهگاهی هم پارس می‌کنند، اما آنچه این روزها در پارک‌ها و برخی خیابان‌های اهواز خودنمایی می‌کند، حضور بیش از حد سگ‌های ولگرد در پارک ها و بوستان ها و کوچه های شهر است. سگ ولگرد، سگی که محدود به حیاط یا خانه نیست و شامل سگ‌های خیابان، سگ‌های روستا، سگ‌های بی صاحب و وحشی هستند و ممکن است دارای مالکیت یا بدون مالکیت باشند. لازم به ذکر است، جمعیت جهانی سگ‌ها ۹۰۰ میلیون تخمین زده شده‌است که 24 درصد آنها به عنوان حیوانات خانگی متعلق به افراد در نظر گرفته شده و کنترل می‌شوند.

هشدار مدیریت بحران گیلان درخصوص بارندگی‌های آخر هفته

رشت (پانا) - مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در استان گفت دستگاه‌های خدمت‌رسان و مردم آمادگی لازم را برای مقابله با مشکلات احتمالی و وقوع بارندگی‌های شدید و سیلاب داشته باشند.

هزار دستگاه صحفه خورشیدی به عشایر کهگیلویه و بویراحمد واگذار می‌شود

یاسوج (پانا)- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد با هدف تامین برق در مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد که امکان برق‌رسانی وجود ندارد، امسال هزار دستگاه صحفه خورشیدی در بین مردم این مناطق توزیع می‌شود.

همه عناوین استانها