امروز: شنبه 1 آبان 1400 - 02:32 تبلیغات

ترجمه و انتشار متقابل کتاب میان آلمان و ایران

تهران (پانا) - در سومین روز از هفتادوسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت، ایوب دهقان‌کار با یورگن بوس دیدار و گفت‌وگو کرده و بر ضرورت گسترش روابط فرهنگی دو کشور و توسعه همکاری‌های طرفین در زمینه ترجمه و انتشار متقابل آثار تاکید کردند.

وزیر ارشاد: مجموعه‌ای برای جلوگیری از ورود لغات بیگانه دایر شده است

تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهوری به شهرستان اصلاندوز مغان سفر کرده، با بیان اینکه یک مجموعه به منظور حفظ زبان‌های ایرانی از ورود لغات بیگانه دایر شده است بر حفظ زبان‌ها و هویت تمام قومیت‌های کشور تاکید کرد.

کدام فیلم‌ها در روز چهارم سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی «فیلم کوتاه تهران» اکران می‌شود؟

تهران (پانا) - سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران امروز جمعه و در چهارمین روز اکران فیلم‌های کوتاه راه یافته به دو بخش ملی و بین‌الملل این رویداد در پردیس سینمایی «ایران‌مال»، میزبان علاقه مندان سینمای کوتاه خواهد بود.

توضیح مدیرعامل خانه کتاب درباره غرفه ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت

تهران (پانا) - «ایوب دهقان‌کار» با اشاره به‌ تقارن برگزاری هفتاد‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت با میلاد مسعود حضرت ختمی مرتبت(ص) عنوان کرد که؛ بخش ویژه فعالیت‌های غرفه ملی ایران به معرفی کتاب‌هایی با موضوع سیره و زندگی حضرت رسول اکرم(ص) که به زبان‌های مختلف منتشر شدند، اختصاص دارد.

کشف۱۵ شیء عتیقه که در پوشش دارویی قاچاق می‌شدند

تهران (پانا) - سرپرست یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از کشف و ضبط ۱۵ شیء تاریخی مربوط به سایت‌های تاریخی غرب کشور در یک انبار دارویی در زاهدان خبر داد.

همه عناوین فرهنگی