امروز: سه شنبه 7 تیر 1401 - 19:18 تبلیغات

افزایش پوشش بیمه‌ای داروهای بیماری‌های خاص، مزمن و صعب‌العلاج

تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت براساس مصوبه شورای عالی بیمه، ۴۷ قلم داروی بیماران خاص، مزمن و صعب‌العلاج تحت پوشش بیمه قرار گرفت و بیماران تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی، از این پس امکان تهیه این داروها با حمایت بیمه‌ای را خواهند داشت.

57 درصد میادین میوه و تره‌بار در جنوب تهران است

تهران (پانا) - مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با اعلام اینکه تعداد بازارهای تره‌بار در مناطق شمالی ۴۳ درصد و ۵۷ درصد نیز تعداد بازارها در جنوب شهر تهران است، گفت که در مجموع ۲۹۲ مرکز عرضه در ۲۲۳ محله تهران در حال خدمت‌رسانی به شهروندان تهرانی هستند که قرار است هوشمندسازی در سطح میادین میوه و تره‌بار به مرحله اجرا برسد.

کمتر از یک دهه فرصت برای مهار خطرات کاهش جمعیت کشور

تهران (پانا) - معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر این‌که برای نجات کشور از خطرات کاهش جمعیت کمتر از یک دهه فرصت وجود دارذ، گفت بحث جوانی جمعیت یک بحث فرهنگی، استراتژیک و حیاتی است و باید جدی‌تر به این مسئله وارد شده و این موضوع را نهادینه کرد.

روش‌های پیشگیری از پارکینسون؛ شیوع بیماری در مردان بیشتر از زنان است

تهران (پانا) - فلوشیپ اختلالات حرکتی با اشاره به این نکته که پارکینسون دومین بیماری شایع تخریب‌کننده سیستم عصب مرکزی در بین بیماری‌های مغز و اعصاب به حساب می‌آید، گفت نوشیدن روزی یک فنجان قهوه در روز می‌تواند از ابتلا به پارکینسون جلوگیری کند و نقش موثری در حفاظت از سلول‌های عصبی را دارا است.

ارائه ۱۹ هزار خدمت به زائران حج از سوی هلال احمر تا‌کنون

تهران (پانا) - رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با بیان اینکه کیفیت بالای خدمات درمانی و بهداشتی ارائه شده از سوی ایران مورد تایید وزارت بهداشت عربستان قرار گرفت، در عین حال از ارائه ۱۹ هزار خدمت تا صبح امروز به حجاج خبر داد.

راهبردی‌ترین سیاست ستاد مبارزه با مواد مخدر توسعه مشارکت همه‌جانبه است

تهران (پانا) - مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان‌اینکه راهبردی‌ترین سیاست ستاد توسعه مشارکت همه‌جانبه، فراگیر، ساختارمند و هدایت شده است، گفت این امر، باید پیوست همه برنامه‌های ستاد باشد تا زمینه‌های کاهش عرضه و کاهش تقاضا را فراهم کند.

همه عناوین اجتماعی