امروز: شنبه 12 آذر 1401 - 01:59 تبلیغات

تلاش دولت برای تسریع در پرداخت تسهیلات به کسب‌وکارهای روستایی از صندوق توسعه ملی

تهران (پانا) - مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه 75 درصد تسهیلاتی روستایی به هدف رسیده است از دغدغه‌ها و موانع پیش روی پرداخت تسهیلات به کسب‌وکارهای روستایی از محل صندوق توسعه ملی سخن گفت.

شماره‌گذاری کامیون‌ها از بهمن‌ماه پارسال با مشکلات جدی مواجه است

تهران (پانا) - دبیر انجمن خودروسازان ایران اعلام کرد، از بهمن‌ماه سال گذشته شماره‌گذاری کامیون در کشور به مشکل برخورد کرده است که این مساله افزایش قیمت کامیون را به‌دنبال داشته و می‌تواند به تورم بیشتر بیانجامد.

قیمت حامل‌های انرژی تغییر نمی‌کند

تهران (پانا) - رئیس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه کشور عنوان کرد قرار نیست قیمت انرژی گران شود اما از طرف دیگر روند کنونی مصرف انرژی برای کشور آسیب‌زا است و باید برای آن فکری اساسی شود.

افزایش ۲۰۰ درصدی صادرات محصولات کشاورزی تا پایان برنامه هفتم

تهران (پانا) - رییس سازمان حفظ نباتات کشور از تولید ۱۲۵ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی سالم در کشور و افزایش ۲ برابری صادرات آن تا پایان برنامه هفتم خبر داد و گفت اکنون عمده صادرات سبزی و صیفی‌جات ایران به روسیه است که برای رشد سه برابری آن در سال آینده برنامه‌ریزی شده است.

۲ هزار واحد تولیدی احیا شد

تهران (پانا) - وزیر صنعت، معدن و تجارت درمورد دستور رئیس‌جمهور برای احیای واحدهای راکد گفت این موضوع تبدیل به یک پروژه در خصوص معادن و صنایع شده و تاکنون موفق شده‌ایم تا ۲ هزار واحد را احیا کنیم.

تمام محصولات مشمول تعرفه آب مجازی نمی‌شوند

تهران (پانا) - سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد، در قانون مصوب شده آب مجازی نام تمام محصولاتی که آب بری بالا دارند، آمده و ۰.۵ درصد تعرفه تعیین شده شامل تمام کالاها نمی شود.

حباب سکه به ۲ میلیون تومان رسید

تهران (پانا) - فعال بازار طلا از هفته پُر نوسان سکه و طلا و ثبت رکورد سکه در کانال ۱۷ میلیون تومان پس از افزایش ۲۴ دلاری قیمت جهانی طلا خبر داد و اعلام کرد، حباب سکه با ۱۵۰ هزار تومان افزایش قیمت هفتگی به یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید.

فرودگاه‌های کشور موظف‌ به دریافت گواهینامه بین‌المللی هستند

تهران (پانا) - معاون عملیات فرودگاهی با بیان اینکه فرودگاه‌های بین‌المللی تا تیرماه ۱۴۰۳ موظف به دریافت گواهینامه هستند، گفت که این مجموعه با جدیت به‌دنبال ایجاد استانداردهای سازمان هواپیمایی برای اخذ گواهینامه فرودگاه‌های بین‌المللی است.

قیمت طلای جهانی اندکی کاهش یافت

تهران (پانا) - قیمت طلا امروز (جمعه) پیش از انتشار گزارش مشاغل در ایالات‌متحده کاهش یافت اما به دلیل کاهش ارزش دلار به دلیل چشم‌انداز کاهش نرخ بهره در ایالات‌متحده، برای بهترین هفته در سه هفته اخیر تعیین شد.

تجهیزات فرسوده هنرستان‌های کشاورزی و دلزدگی بعد از انتخاب رشته

تهران (پانا) - سال‌هاست که هنرجویانی وارد هنرستان‌های کشاورزی می‌شوند، تحصیل می‌کنند و می‌روند اما همچنان مشکلات کشاورزی در ایران مسیر خودش را می‌رود و کمتر به این موضوع پرداخته می‌شود که سرمایه‌های انسانی که در هنرستان‌های کشاورزی تحصیل می‌کنند چگونه می‌توانند در مسیر حل مشکلات این حوزه اثرگذار باشند.

همه عناوین اقتصادی