امروز: یکشنبه 9 مهر 1402 - 01:24 تبلیغات

لغو ابلاغ یک مدیر مدرسه غیردولتی متخلف در کرمان

تهران (پانا) - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت به دنبال اجرای برنامه غیرقابل قبول و غیرمتعارف در یکی از مدارس شهر کرمان مدیر مدرسه غیردولتی متخلف لغو ابلاغ و به هیات تخلفات اداری معرفی شد و سایر اقدامات قانونی در ارتباط با این مدرسه نیز انجام خواهد شد.

کودکان استثنایی مشکلات استثنایی

صحبت از آموزش و پرورش که به میان می‌آید فضای مدرسه، میز، کلاس، کتاب، لباس فرم و سرویس مدرسه در ذهن تصور می‌شود، ولی مدارسی هم هستند که خدمات خاص‌تری به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.

قلعه گنج اسیر فقر اجباری

قلعه گنج در دهه‌های متوالی دستخوش ناملایمات شده و در هر دوره به نوعی مورد بی‌مهری قرار گرفته است. با همه حمایت‌هایی که گاه در بعضی دولت‌ها از این منطقه صورت گرفته، اما زخم محرومیت از چهره‌اش پاک نمی‌شود و گرد مظلومیت همچنان آن را فرا گرفته است.

مدرسه باید مکانی جذاب و آرام برای فراگیری علم و دانش باشد

کرمان (پانا) - مدیر دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت مریم(س) کرمان گفت در شرایطی که بیشتر خانه‌های شهری تبدیل به آپارتمان‌های کوچک و به دور از فضاهای بازی شده، حداقل کاری که می‌توان برای تامین بهداشت جسمی و روحی کودکان و نوجوانان داشت، ایجاد فضای شادی بخش در مدرسه است، چرا که مدرسه باید مکانی جذاب و آرام برای فراگیری علم و دانش باشد.

آشنایی با مسائل هنر و تربیت وظیفه اصلی مربی پرورشی است

کرمان (پانا) - رئیس سازمان دانش‌آموزی استان کرمان و مدرس دوره آموزش و ارتقاءتوانمندی‌های منابع انسانی معاونت پرورشی و فرهنگی گفت مربی پرورشی برای رسیدن به اهداف تربیتی باید از هنرهای مختلفی جهت پیشبرد اهدافش استفاده کند و در واقع آشنایی با مسائل هنر و تربیت وظیفه اصلی مربی پرورشی است.

آسیب‌شناسی فضای مجازی راه نجات دانش‌آموزان است

کرمان(پانا) - یک کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و مشاور مدرسه گفت یکی از موضوعات مهم و دغدغه خانواده‌ها، آسیب‌های فضای مجازی به دانش‌آموزان است که آسیب‌شناسی این فضا، راه نجات دانش‌آموزان است. به صورت کلی نمی‌توان از فضای مجازی دوری و اینترنت را از زندگی حذف کرد، بلکه باید با این امکانات سازگاری ایجاد شود.

مدرسه کانون اصلی تحولات و تغییرات است

کرمان (پانا) - ناظر و ارزیاب وزارتی در برنامه سپهر دانش و معرفت، برگزاری دوره‌های توانمندسازی مربیان پرورشی را گامی موثر در خصوص اجرای سند تحول بنیادین دانست و گفت امروز مدرسه کانون اصلی تحولات، تغییرات و اصطلاحات است.

کارگاه آموزشی مشاوران مدارس در دوره توانمندسازی مربیان پرورشی برگزار شد

کرمان(پانا) - کارشناس مسئول امور تربیتی اداره کل آموزش وپرورش استان کرمان در مصاحبه با پانا گفت:برگزاری کارگاههای توانمند سازی مربیان پرورشی نیاز امروز همه ی مدارس است و باید بسته های آموزشی به فراخور هر منطقه تهیه شود .

آموزش ارتقا توانمندی‌های منابع انسانی معاونت پرورشی و فرهنگی کرمان

کرمان(پانا) - معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش استان کرمان گفت اولین روز برگزاری دوره ارتقا سطح کیفیت خدمات پرورشی و فرهنگی مدارس در قالب اجرای طرح سپهر دانش و معرفت در محل سازمان دانش‌آموزی استان کرمان برگزار شد.