امروز: دوشنبه 14 آذر 1401 - 19:25 تبلیغات

نیازمند یک سینمای فکورانه و دارای پشتوانه نظری هستیم

تهران (پانا) - امیرضا مافی می‌گوید، برای گره خوردن سینما با پژوهش نیازمند گونه‌های جدیدی از پژوهش است که جستار نمونه‌ای از آنهاست. پر کردن این فاصله، کار امروز و فردا نیست و بایدسینمای ایران به این نیاز واقف باشد که پژوهش پشتوانه آن است و هم پژوهشگران ما باید به سمتی بروند که به سینما کمک کنند.

انتقال بیش از 800 هزار فقره پرونده­ مختومه دادگستری استان تهران و خوزستان به کتابخانه ملّی ایران

تهران (پانا) - مدیرکل فراهم آوری و ارزشیابی اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ، از تحویل بیش از 800 هزار فقره پرونده غیر ضروری سمپی و غیر سمپی مختومه دادگستری کل استان تهران و دادگستری کل استان خوزستان به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خبر داد.

جشنواره رشدمی‌تواند در خط مقدم سینمای ایران قرار گیرد

تهران (پانا) - شغیع آقامحمدیان رئیس هیات داوران جشنواره فیلم رشد می‌گوید جشنواره رشد باید در طول سال با هنرمندان تعامل داشته باشد و اهداف خود را برای آنان تبیین کند.اگر با جشنواره رشد درست برخورد شود می‌توان آن را ابزاری برای جهاد تبیین در نظر گرفت.

جشنواره سرود دانش‌آموزی امام رضا(ع) برگزار می‌شود

تهران (پانا) - مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا با اشاره به تغییرات بیستمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) گفت جشنواره سرود دانش‌آموزی را با کمک وزارت آموزش و پرورش و همکاری معاونت پرورشی در استان گلستان برگزار می‌شود و اختتامیه این رویداد هنری در نیمه دوم اردیبهشت ماه سال آینده خواهد بود.

سینمای کودک حاصل اتحاد ظرافت و ضرورت است

تهران (پانا) - نشست تخصصی «جنبه‌های آموزشی و تربیتی سینما از دیدگاه روان‌شناسی کودک» همزمان با برگزاری جشنواره فیلم رشد در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

همه عناوین فرهنگی