امروز: سه شنبه 5 مرداد 1400 - 23:35 تبلیغات

آمار کرونا در جهان تا ۵ مرداد+اینفوگرافیک

تهران (پانا) - تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تا صبح سه‌شنبه (۵ مرداد) به بیش از ۱۹۵ میلیون و ۳۷۳ هزار نفر رسید و تعداد قربانیان این ویروس نیز از چهار میلیون و ۱۸۳ هزار نفر فراتر رفت.

خسارت‌هایی کرونا به زنان زد

تهران (پانا) - شیوع کرونا از زوایای مختلفی به کلیه اقشار جامعه آسیب زد، اما جامعه زنان چه آنها که خانه‌دار هستند و یا آن دسته که شاغل هستند، بویژه زنان سرپرست خانوار که کل هزینه‌های خانواده را متقبل می‌شوند، در این دوران آسیب‌های جدی دیده‌اند.

پادشاهانی که برای مردم شناخته‌شده نیستند؛ سلاطین دراقتصاد

تهران (پانا) -  واژه سلطان در اقتصاد ایران، یک واژه شناخته ‌شده و پرکاربرد است. از چند دهه پیش تاکنون، هر از گاهی نام یکی از این سلاطین رسانه‌ای می‌شود، پادشاهانی که برخی از آنها پس از سال‌ها برای مردم چندان شناخته‌شده نیستند.

کمبود آپارتمان کوچک در بازار فروش

تهران (پانا) - با وجود اینکه فروشندگان مسکن نسبت به متقاضیان خرید، مصرتر هستند و اکنون در مجموع فروشنده‌های مسکن حضور پررنگ‌تری نسبت به خریداران در بازار دارند، اما کمبود آپارتمان نقلی فروشی در بازار مشکلی است که موجب می‌شود حتی معدود متقاضیان جدی خرید مسکن هم از نیل به هدف خود بازبمانند.

سال‌ سخت بیماری

تهران (پانا) - دلت می‌خواهد یک روز از خواب بلند شوی و ببینی از بیماری خبری نیست اما این اتفاق برای بعضی‌ها هیچ‌وقت نمی‌افتد. بیماری با دردسرهای بی‌پایانش میهمان همیشگی آنهاست.

عشق روی این صندلی می‌میرد

تهران (پانا) - درب دفتر قاضی باز می‌شود و ۲ مرد همزمان درحالی‌که پوشه بر دست دارند کنار هم می‌نشیند، وکیل اولی درحالی‌که عینکش را روی صورتش جابه‌جا می‌کند، می‌گوید موکل من خانمی است که چهار سال است می‌خواهد طلاق بگیرد اما هنوز بلاتکلیف است و زوج هیچ اقدام عملی برای برگرداندن زوجه از طریق اقوام نکرده و حالا هم باید به دلیل عسر و حرج طلاق جاری شود.

زاد و ولد ۲۰ درصد کاهش یافت

تهران (پانا) - مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، با بیان اینکه در شرایط عادی سالانه حدود ۴۰۰ هزار نفر مرگ و میر داریم، گفت: زاد و ولد با سرعت زیاد در حال کاهش است و تخمین زده می شود با کاهش ۲۰ درصدی زاد و ولد، تنها طی سه سال گذشته مواجه شده باشیم که بسیار کاهش چشمگیری است.

تاریخ فرهنگ و هنر به روایت تمبر

تهران (پانا) - شاید باورنکنید کاغذی در یک قطع کوچک توانسته نمادی از پیام‌های فرهنگی، سیاسی، هنری و... در کشورهای مختلف دنیا باشد.

این غذا‌ها به مهار التهاب کمک می‌کنند

تهران (پانا) - بسیاری از افراد از عفونت‌های مزمن رنج می‌برند که راه‌های درمانی مختلفی برای آن وجود دارد. با این حال، برخی از مطالعات این سوال را در مورد احتمال خوردن برخی غذا‌ها برای جلوگیری از التهاب مطرح کرده اند.

۸ مزیت تمرهندی برای بدن

تهران (پانا) - تمرهندی یکی از قدیمی‌ترین میوه‌های شناخته شده است که فواید زیادی برای بدن دارد.

راهکاری برای کمر درد و زانو درد

تهران (پانا) - مدرس آبدرمانی فدراسیون نجات غریق ایران با بیان این‌که آب درمانی باعث کاهش درد بیمار و تقویت مفاصل و عضلات ضعیف شده و افزایش دامنه حرکتی مفاصل می‌شود، گفت: انجام تمرینات آبدرمانی باعث رفع خستگی، احساس آرامش و تسکین بسیاری از دردها می‌شود.

توریسم غذای ایرانی بدون مشتری

تهران (پانا)- یک صاحب‌نظر و صاحب‌سبک در حوزه خوراک و غذای ایرانی ضمن هشدار به متولی گردشگری بابت بلااستفاده ماندن ظرفیت توریسم غذا در ایران،‌ این بازار را بهترین رستوران بدون مشتری توصیف کرد.

همه عناوین رسانه‌های دیگر