امروز: سه شنبه 21 اردیبهشت 1400 - 12:17 تبلیغات

نرخ‌ تازه‌سازهای پایتخت

تهران (پانا) - وضع قیمتی واحدهای مسکونی تازه‌ساز در پایتخت بر اساس نرخ‌های پیشنهادی در بازار مورد بررسی قرار گرفت.

سنجش مداخله ارزی در دولت‌ها

تهران (پانا) -  بازار ارز همواره به عنوان یکی از لنگرهای اقتصاد ایران اهمیت داشته و اعمال محدودیت‌های تحریم، بر اهمیت آن افزوده است.

47درصد، یعنی نیمی از شهروندان تهرانی اجاره‌نشین هستند

تهران (پانا) - «تهران دیگر شهر ما نیست.» نوجوانی و جوانی‌اش را در مرکز شهر جا گذاشته. میان خیابان‌ و کوچه‌های جمهوری. ازدواج که کرد، شد ساکن یکی از همان خانه‌ها اما استیجاری. «مدتی هست، از تهران زدیم بیرون.» فشار اجاره‌ها که امان از «افسانه» و همسرش بُرد، پناه بُردند به خانه‌ای کوچک‌تر در یکی از محله‌های قلعه‌حسن‌خان.

تالاب انزلی در چنگال سنبل آبی

تهران (پانا) - صدای آژیر از بین رفتن تالاب بین‌المللی انزلی‌ها دهه‌هاست به گوش می‌رسد ،اما هشدارها تا به امروز به راه حلی که بتواند این تالاب را نجات بدهد منجر نشده است.

واکسن تولید مشترک ایران و کوبا ایمنی دارد؟

تهران (پانا) -  این روزها اگرچه  نظام سلامت کشور قدم در مسیر تزریق گسترده واکسیناسیون عمومی کرونا گذاشته است و در این میان واردات واکسن کرونا به دغدغه اصلی مسئولان کشور بدل شده اما در مقابل ایران روز به روز به زمان تزریق عمومی اولین واکسن تولید مشترک ایران و کوبا نزدیک می‌شود، واکسنی که مسئولان حوزه مقابله با کرونا هم در کنار جهش قابل توجه در واردات واکسن کرونا، حساب ویژه‌ای روی آن باز کرده‌اند.

از مطلق‌نگری در امان ماندم

تهران (پانا) -  هماهنگی قرار گفت‌وگو با اهالی ادبیات قدری متفاوت‌ از سایر حوزه‌هاست. همیشه نیازی نیست صبر کرد تا اثر تازه‌ای روانه کتابفروشی‌ها کنند؛ گاهی مرور زندگی و مسیری که پیموده‌اند خود در حکم یک کتاب است.

لزوم اتحاد کشورهای عربی اسلامی و منطقه‌ای برای فلسطین

70 سال است جنایات و اقدامات ظالمانه صهیونیست‌ها علیه فلسطین ادامه دارد. در برهه‌های بسیاری درست مانند اتفاقات اخیر قدس و اخراج فلسطینی‌ها، طیف گسترده‌ای از کشورهای جهان بیانیه‌هایی علیه اسرائیل صادر کرده‌اند اما 90 درصد این اقدامات در حد حرف باقی مانده است.

ابررایانه سیمرغ؛ راهبردی برای نیل به توسعه پایدار

امروزه، جوامع بشری با دغدغه‌های جدی و نیازهای نوین مواجه هستند و مواجهه هوشمندانه با چالش‌های نوین، نیازمند پاسخ‌های نوین است؛ راهکارهای سنتی نتوانسته و نمی‌توانند برای غلبه بر این چالش‌ها یا برای پاسخگویی به نیازهای جوامع مورد استفاده قرار گیرند ؛ توسعه کاربردهای فناورانه نوین نظیر روباتیک، هوش مصنوعی و رایانش ابری با تمرکز بر همین مهم صورت می‌پذیرد.

پایان تبهکاری‌های سارق مسلح

تهران (پانا) - سارق خشن که ضمن مسافرکشی با یک تاکسی مسروقه و تهدید کلت کمری از مسافران زورگیری می‌کرد از سوی پلیس کرمانشاه دستگیر شد.

درمانی برای تومورهای بدخیم مغز

تهران (پانا) - محققان دو کشور اتریش و سوئد روش جدیدی برای درمان تومورهای بدخیم مغزی ایجاد کرده‌اند که انتظار می‌رود نتایج بهتر و عوارض جانبی آن کمتر باشد.

ایرانِ 1424

طرح آمایش سرزمین که کشور از 50 سال قبل به‌دنبال آن بود، بالاخره بعد از حدود 6 سال کار مداوم در سکوت خبری نهایی شد و به تصویب شورای عالی آمایش سرزمین رسید و این سند بسیار مهم بزودی رونمایی خواهد شد.

همه عناوین رسانه‌های دیگر