امروز: سه شنبه 7 تیر 1401 - 20:33 تبلیغات

پیش‌نویس «قانون تشکل‌های اجتماعی» رونمایی شد

تهران (پانا) - در مراسمی با حضور رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، رئیس کمیته تشکل‌های اجتماعی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس و نمایندگان تعدادی از دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی پیش‌نویس «قانون تشکل‌های اجتماعی» رونمایی و تشریح شد.

صحت انتخابات اتاق‌های بازرگانی تایید شد

تهران (پانا) - اتاق بازرگانی تهران اعلام کرده که پس از ماه‌ها بحث و گمانه‌زنی سرانجام رای نهایی و قطعی شعبه ۱۸ دادگاه تجدید نظر استان تهران در مورد انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در سال ۱۳۹۷ صادر شده است.

نوش‌آبادی: لیست لغو تحریم‌ها هنوز نهایی نشده است

تهران (پانا) - عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به احیای مجدد مذاکرات برجام در یکی از کشورهای منطقه، گفت از سرگیری مذاکرات می‌تواند نجات‌بخش باشد اما درباره لیست لغو تحریم‌ها هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده و نمی‌توان درباره گمانه‌زنی‌ها تا مادامی که روی کاغذ نیاید و در نشست‌های پیش رو مطرح نشود، اظهارنظر کرد.

بررسی تورم در طبقات درآمدی مختلف

تهران (پانا) - شکاف تورمی میان خانوارهای پردرآمد و خانوارهای کم‌درآمد در سومین ماه سال۱۴۰۱ رکوردشکنی کرد. بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم ماهانه دهک کم‌درآمد (دهک اول) در خردادماه به ۵/ ۱۹ درصد رسیده که این رقم برای دهک پردرآمد (دهک دهم) به میزان ۴/ ۸درصد گزارش شده است.

تاملی در عرضه‌های اولیه

از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۸ شرکت در بورس تهران یا فرابورس ایران عرضه اولیه شده‌اند که این عرضه‌ها به شیوه‌های متعدد، شامل روش ثبت سفارش، حراج و گشایش صورت گرفته‌اند. در روش ثبت‌ سفارش، عموم سرمایه‌گذاران امکان مشارکت در عرضه را داشته و در روش‌های حراج و گشایش، صرفا صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و مشترک اجازه مشارکت در عرضه اولیه را داشته‌اند.

خواص و مضرات مصرف «عدس»

تهران (پانا) - عدس یا همان مرجو و مرجومک یکی از قدیمی‌ترین گیاهانی است که در دسته حبوبات قرار دارد و قدمتی بالای ۹۰۰۰ سال دارد. نام علمی گیاه عدس لنس کیولیناریس مدیک است و در بسیاری از کشور‌ها قابل کشت است، اما بیشترین مناطقی که عدس کشت می‌کنند کشور‌های جنوب شرق آسیا هستند. در ادامه با خواص این گیاه سنتی آشنا می‌شوید.

آیا استیضاح وزیر صمت فردا اعلام وصول می‌شود

تهران (پانا) - یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با رد اخبار مربوط به کم شدن تعداد امضاکنندگان استیضاح وزیر صمت و نداشتن حد نصاب لازم، اعلام کرد، استیضاح حدنصاب لازم را دارد و باید فردا تقاضای استیضاح را اعلام وصول کند.

همه عناوین رسانه‌های دیگر