امروز: شنبه 9 مرداد 1400 - 14:23 تبلیغات

سخن آخر

این آخرین یادداشتی است که در مسئولیت دستیار ارتباطات اجتماعی  رئیس‌جمهوری و سخنگوی دولــت در روزنامه ایران می‌نویسم.

سینمای مستند، نمایش آنلاین و امیدهای تازه

شیوع ویروس کرونا، مناسبات فرهنگی را تغییر داد. در یک بحران جهانی و طولانی مدت، نبض بسیاری از رویدادهای فرهنگی و هنری، از حرکت ایستاد. طبیعی بود که پلتفرم‌ها و نمایش آنلاین در تعطیلی سینماها و سالن‌های تئاتر رونق بگیرد. اما بسیاری پیش بینی می‌کردند بعد از پایان دوران کرونا، سینمادوستان و مخاطبان تئاتر دوباره به سالن‌ها برگردند و دوره رونق نمایش آنلاین سرآید.

6 راهکار برای ثبات قیمت‌ها

یکی از موضوعاتی که دغدغه سیاست‌گذاران است و همواره تلاش می‌شود که کشور گرفتار آن نشود، نوسان قیمت‌ها است. نوسان قیمت ضمن ایجاد نارضایتی در بین آحاد مردم باعث می‌شود که تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان هم دچار مشکل شوند و نتوانند برنامه‌ریزی درستی برای فعالیت‌های خود داشته باشند.

پرونده سی و نهمین جشنواره فردا بسته شد

پرونده سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا که به حق بزرگ ترین رویداد فرهنگی هنری کشور نامیده شده، هم‌زمان با عید سعید غدیر و اعلام نتایج برگزیدگان جشنواره که بالغ بر 2000 دانش آموز هنرمند کشوراست، در حالی بسته می‌شود که این پایان سرآغازی برای ورود به دوره ای جدید از این جشنواره است.

غدیر، تدبیری الهی جهت حفظ اصالت‌های دین

اگر به عقل و قلب خود مراجعه کنیم می‌بینیم هم عقل و هم دل گواهی می‌دهند که لازمه استمرار اصالت‌های یک مکتب در بستری تاریخی تا ساحل ابدیت، وجود جریانی اصیل و زلال است که به سرچشمه‌های مکتب دسترسی داشته و از آن سیراب شده باشد.

اما و اگرهای کابینه جدید لبنان

ناکامی سعد حریری در تشکیل کابینه پس از ۹ ماه تعلل واتلاف وقت، میشل عون رئیس‌جمهوری لبنان را بر آن داشت تا نجیب میقاتی یکی از نخست‌وزیران اسبق ‌و چهره سرشناس اهل سنت از شهر طرابلس در شمال لبنان را مأمور تشکیل کابینه جدید کند. این تصمیم که پس‌ از رایزنی‌های فشرده با فراکسیون‌ها و نمایندگان پارلمان لبنان اتخاذ شد از چند نظر دارای اهمیت است.  

دولت روحانی از رهگذر اقتصاد

بررسی فراز و فرودهای اقتصادی در طول 8 سال دولت حسن روحانی مستلزم در نظر گرفتن شرایط کشور از منظر رخدادهای داخلی و خارجی است.

چرا هم‌دیگر را قبول نداریم؟

مادامی که ایرانی‌ها برای یک دیگر جا باز نکنند، با فکرهای گوناگون، طبیعی برخورد نکنند و اِلیت نسازند، هم چنان در فراز و نشیب‌های تاریخی مُعلق خواهند بود

کرونا؛ افسارگسیخته در شهر

کرونا، این میهمان ناخوانده که بیش از یک سال و نیم، تمام شرایط زیست انسان را در کره خاکی تحت تأثیر خود قرار داده، همچنان به جولان‌ها و جهش‌های خود ادامه می‌دهد.

ضرورت گذر از کشاورزی معیشتی

در حالی که این روزها موضوع آب و خشکسالی بحث روز شده است بهتر است به موضوع کشاورزی و محصولات آب بر هم بپردازیم. برای شروع خوب است ابتدا به امنیت غذایی ورود کنیم.

سلطه‌پروری در اقتصاد

نظام اقتصاد ایران، سلطان‌پرور است، به‌طوری که در هر بخش و زمینه نه‌تنها ‌دارای یک سلطان بلکه چندین سلطان هستیم. ریشه و اساس شکل‌گیری این سلاطین در اقتصاد ایران به رانت‌های نهفته برمی‌گردد.

فایده جشنواره فیلم کودک چیست؟

گویا جشنواره فیلم کودک و نوجوان در رشد و شکوفایی سینمای کودک تاثیر چندانی نداشته است. سؤال اینجاست که اصلا چرا چنین انتظاری از جشنواره وجود دارد؟

همه عناوین بخش یادداشت