امروز: شنبه 9 مرداد 1400 - 13:13 تبلیغات

تبعات نامطلوب دلاریزه شدن اقتصاد کشور

تهران (پانا) - تحلیلگر اقتصادی می‌گوید آنچه که در اقتصاد کشور پررنگ شده این است که پرداخت‌ها به ریال اما محاسبه ارزش‌ها به دلار است به این شرایط دلاریزه شدن اقتصاد می‌گویند که تبعات نامطلوبی برای شرایط اقتصاد کشور به همراه دارد.

افزایش قابل توجه قیمت مواد غذایی؛ تورم روستایی از شهری پیشی گرفت

تهران (پانا) - عضو موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی وزارت صمت می‌گوید سهم مواد غذایی و کالاهای اساسی در محاسبه سبد مصرفی خانوارهای روستایی بالاتر است و شهرنشینان از کالاها و خدماتی استفاده می‌کنند که روستائیان آنها را دراختیار ندارند. قیمت مواد غذایی با افزایش قابل توجهی مواجه شده است و به همین دلیل در محاسبه تورم تیرماه 1400 تورم روستایی از شهری پیشی گرفته است.

صنایع آب‌بر در کنار خلیج فارس ساخته شوند

تهران (پانا) - رئیس انجمن سنگ آهن با اشاره به آب‌بری بالای صنایع فولادی و استقرار و جانمایی نامناسب آنها می‌گوید کارخانجات آتی فولادی که در کشور احداث می‌شوند باید با مکان‌نمایی و جانمایی مناسب‌تری احداث شوند و به طور مثال برای تامین آب در مجاورت خلیج فارس ساخته شوند.

سینمای کودک نداریم مگر اینکه بخواهیم دور هم گپ بزنیم و چای بخوریم

تهران (پانا) - عضو سابق شورای سیاست گذاری و راهبری سینمای کودک و نوجوان معتقد است سینمای کودک مرده و فقط استخوان‌هایش مانده است و عنوان می کند که اصلا سینمای کودک وجود ندارد که حالا به تعریف آن از نظر یک شورا یا صنف پرداخت و بعد آسیب شناسی کرد. این موضوع فقط برای همین مصاحبه هایی است که گاه گاهی انجام می‌شود. درنهایت شوراهایی که گاه گاهی تشکیل می شود و دورهم گپی می زنند و چایی می خورند.

سعید کشاورز: جریان و شریان اصلی فیلم کوتاه در اکران اتفاق می‌افتد

باید بتوانیم روح سینما را با ایده‌های جدید در فیلمنامه تازه کنیم/ عامل توجه به سینمای ایران چیست؟/ دوست دارم فیلم‌هایم در «هنر و تجربه» اکران شوند/ باید به کیفیت و استانداردهای اجرایی جشنواره فیلم کوتاه تهران بیشتر توجه کرد

همه عناوین گفت‌وگو