امروز: شنبه 9 مرداد 1400 - 13:11 تبلیغات

برادرکشی به خاطر قفس قناری

تهران (پانا) - پسر معتاد که به‌خاطر جا‌به‌جایی قفس قناری‌ها برادربزرگ‌ترش را به قتل رسانده بود پس از 2 ماه فرار در خانه خواهرش دستگیر شد.

شکایتی که به قتل منجر شد

تهران (پانا) - پسر جوان که از دوستش به‌خاطر خسارت زدن به خودرواش شکایت کرده بود وقتی با بی‌توجهی او رو‌به‌رو شد در یک درگیری وی را به قتل رساند.

بلاتکلیفی پیشکسوتان هنرهای سنتی میان 2 وزارتخانه ارشاد و میراث فرهنگی

تهران (پانا) - مدت هاست بیمه پیشکسوتان هنرهای سنتی متوقف یا مقرری و مستمری ماهانه آن‌ها  قطع‌شده است؛ برخی نیز کمک حمایتی دولتی دوران کرونا در قالب هنر کارت را یا دریافت نکرده‌اند یا مبالغ آن با سایر هنرمندان هم‌تراز و هم‌درجه هنری متفاوت یا خیلی کمتر است و میان دو وزارتخانه «فرهنگ و ارشاد اسلامی» و «میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی» بلاتکلیف هستند.

در جست‌و‌جوی کار

تهران (پانا) -  سال‌ها درس می‌خوانی به امید آنکه بتوانی از زیر دین خانواده خارج شوی! بتوانی روی پای خودت بایستی. در خوشبینانه‌ترین حالت وارد سازمانی می‌شوی اما بعد از چندین سال در جا زدن، یا بر اثر فرسایش شغلی از سیستم خارج می‌شوی یا اگر خیلی مقاوم باشی در رؤیای مهاجرت غرق می‌شوی و بدون اقدام همچنان پشت میز کارت منگنه می زنی تا شاید معجزه ای رخ داد و پیشرفت کردی.

چرا در هر زمینه‌ای نظر می‌دهیم

تهران (پانا) -  این حجم از اظهارنظر غیرکارشناسی در شبکه‌های اجتماعی حاصل توهم دانایی است یا راهی است برای بالا رفتن از پله‌های ترقی؟ فرقی نمی‌کند اتفاق یا مسأله چه باشد طرح انتقال آب میان حوضه‌ای یا نتیجه یک پژوهش علمی در مورد کروناو یا ...

در یک قدمی برپایی بیمارستان‌های صحرایی!

تهران (پانا) - همزمان با انتشار اخبار امیدوارکننده ای چون آغاز واکسیناسیون علیه کووید19 معلمان و خبرنگاران از روز عید غدیر خم و اعلام اثر بخشی چشمگیر واکسن تولید مشترک ایران و کوبا در برابر واریانت دلتا و همچنین نتایج موفقیت‌آمیز آزمون بالینی واکسن کرونای نورا ساخت سپاه پاسداران اخبار نگران کننده‌ای نیز از وضعیت قرمز پایتخت به‌دلیل آنچه که پروتکل شکنی عنوان می‌شود، به گوش می‌رسد.

عشق روی این صندلی می‌میرد

تهران (پانا) - درب دفتر قاضی باز می‌شود و ۲ مرد همزمان درحالی‌که پوشه بر دست دارند کنار هم می‌نشیند، وکیل اولی درحالی‌که عینکش را روی صورتش جابه‌جا می‌کند، می‌گوید موکل من خانمی است که چهار سال است می‌خواهد طلاق بگیرد اما هنوز بلاتکلیف است و زوج هیچ اقدام عملی برای برگرداندن زوجه از طریق اقوام نکرده و حالا هم باید به دلیل عسر و حرج طلاق جاری شود.

سد گتوند متهم ردیف اول مشکلات آبی خورستان است؟

تهران (پانا) - با توجه به تشدید خشکسالی و اعتراض به کم‌آبی در استان خوزستان اظهارنظرهایی درباره نقش و سهم سد گتوند در وضعیت فعلی خوزستان و همچنین نقش سازمان محیط زیست در این بحران مطرح شده که با واکنش رئیس سابق سازمان حفاظت محیط زیست روبرو شد.

کمبود آپارتمان کوچک در بازار فروش

تهران (پانا) - با وجود اینکه فروشندگان مسکن نسبت به متقاضیان خرید، مصرتر هستند و اکنون در مجموع فروشنده‌های مسکن حضور پررنگ‌تری نسبت به خریداران در بازار دارند، اما کمبود آپارتمان نقلی فروشی در بازار مشکلی است که موجب می‌شود حتی معدود متقاضیان جدی خرید مسکن هم از نیل به هدف خود بازبمانند.

همه عناوین بخش گزارش