امروز: دوشنبه 4 بهمن 1400 - 16:53 تبلیغات

چرا قیمت خانه در پردیس بیشتر از پرند است + جدول قیمت

تهران (پانا) - برای بسیاری از کسانی که تمایل به خرید خانه با متراژ حدود 100 متر دارند اما سرمایه‌شان زیر 1 میلیارد است در حومه تهران هنوز فرصت خوبی برای خانه‌دار‌شدن وجود دارد. نکته قابل تامل برای خرید خانه در حومه تهران در تفاوت قیمت‌های بسیار بالایی است که بین دو منطقه پردیس و پرند وجود دارد.

خانه‌های لوکس زیر 20 میلیارد تومان از مالیات معاف شدند

تهران (پانا) - پیش‌تر، نمایندگان مجلس با اسم رمز «مقابله مالیاتی با خانه‌های خالی»، دو معافیت طلایی برای دارندگان املاک بلااستفاده (دو خانه‌ای‌ها) قائل شدند. روز گذشته نیز «کف خانه‌های مشمول مالیات لوکس» از ۱۰ میلیارد به ۲۰ میلیارد تومان افزایش یافت تا تقریبا هیچ مالکی در کشور در تور این مالیات قرار نگیرد.

چالش‌های قیمت دستوری خودرو

تهران (پانا) - در حالی که قیمت‌گذاری دستوری تبعات سنگینی برای خودروسازی کشور به همراه داشته و زیانی هنگفت را روی دست این صنعت گذاشته، حالا دامنه این سیاست به بخش خصوصی نیز کشیده شده است. این در حالی است که گسترش سیاست قیمت‌گذاری دستوری، دو خطر بالقوه «دلسردی سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در خودروسازی ایران» و «از دست دادن بخش مهمی از ظرفیت بخش خصوصی برای رشد تولید خودرو» را علاوه بر چالش‌های فعلی (زیان‌دهی خودروسازان، افت کیفی، رانتی شدن بازار خودرو و...) به همراه دارد.

آمار گم شده بافت فرسوده کجاست؟

تهران (پانا) - آمار مربوط به نوسازی بافت فرسوده به لحاظ تعداد واحدهای نوسازی شده در سال‌های اخیر در حالی در دسترس کارشناسان و طیف فعال بازار مسکن قرار ندارد که یک سوال مهم در این رابطه آن است که این آمار کجاست؟

چالش‌های مراسم قرعه کشی جدول نمایش جشنواره فیلم فجر طی پنج دوره

تاکنون در پنج دوره از جشنواره فیلم فجر برای تعیین سانس‌های سالن اهالی رسانه مراسم قرعه‌کشی برگزار شده است و این روش باعث اعتراض‌های کمتری از سوی فیلمسازان درباره سانس نمایش فیلمشان شده است. البته در این میان مستندسازان و کارگردانان فیلم کوتاه کمتر مدنظر قرار گرفته و در این قرعه‌کشی‌ها جایگاه چندانی نداشته‌اند.

کاهش ارزش سهام عدالت

تهران (پانا) - سهام عدالت مانند بورس حال و روز خوشی ندارد و در هفته‌های گذشته با کاهش ارزش شدیدی مواجه شده است.

سهم ناچیزِ آسیب‌های اجتماعی از بودجه 1401؛ بودجه آسیب‌ها اصلاح می‌شود

تهران (پانا) - سهم ناچیز آسیب‌های اجتماعی از بودجه نگرانی متولیان حوزه اجتماعی، نمایندگان مجلس و جامعه‌شناسان را به دنبال داشته است که این کم‌توجهی به آسیب‌هایی است که وجود دارد و می‌تواند در آینده بحران آسیب‌ها را جدی‌تر کند.

همه عناوین بخش گزارش