امروز: سه شنبه 7 تیر 1401 - 19:30 تبلیغات

راه‌های جلوگیری از عفونت‌ها و بیماری‌های گوارشی در تابستان

ساری (پانا) - با طلوع فصول گرم سال ویرو‌س‌ها و عفونت‌های گوارشی هم شیوع بیشتری پیدا می‌کنند، ابتلا به این ویروس‌ها در کودکان بسیار شایع‌تر و خطرناک‌تر از افراد بزرگسال است و حتی منجر به مرگ آن‌ها هم خواهد شد.

شهید بهشتی؛ متنی ماندگار برای بازخوانی

تهران (پانا) - اگر شخصیت‌ها و افرادی را که به هر دلیلی در میان ما نیستند به مثابه یک متن قابل خوانش تصوّر کنیم، لاجرم در مواجهه با این تجارب زیسته، سنجش و داوری مخاطب در سایه همان علایق و پیش‌فرض‌هایش به سراغ لایه‌هایی از شخصیت افراد می‌رود که دوست دارد برجسته‌تر ببیند.

بررسی تورم در طبقات درآمدی مختلف

تهران (پانا) - شکاف تورمی میان خانوارهای پردرآمد و خانوارهای کم‌درآمد در سومین ماه سال۱۴۰۱ رکوردشکنی کرد. بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم ماهانه دهک کم‌درآمد (دهک اول) در خردادماه به ۵/ ۱۹ درصد رسیده که این رقم برای دهک پردرآمد (دهک دهم) به میزان ۴/ ۸درصد گزارش شده است.

پایان انحصار «مِستر»!

دبیر کمیسیون آموزش مجلس: برنامه‌ریزی برای تحقق مطالبه 6 سال قبل مقام معظم رهبری، از جمله اقدامات خوب دوران وزارت یوسف نوری است

تحلیل اکونومیست از مشکلات بازار رمزارزها

تهران (پانا) - اکونومیست در گزارشی به مشکلات جدیدی که با ریزش اخیر بازار رمزارزها نمایان شده، پرداخته است. مساله ارزش‌گذاری رمز‌ارزها و خدمات مالی مبتنی بر آنها، رقابت داخلی میان بنگاه‌های فعال در این بازار برای جذب سپرده و فقدان نقدینگی برای حمایت از بازار در هنگام وقوع بحران سه چالشی است که در هفته‌های اخیر خودنمایی می‌کند.

اسکوچیچ به خط پایان رسید؟

تهران (پانا) - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حمایت از تیم ملی اولویت مجلس است گفت در راهروهای مجلس از اعضای فراکسیون ورزش شنیده است که آنها دنبال تغییر سرمربی تیم ملی و انتخاب گزینه داخلی هستند.

سایه جهانی بر بورس ایرانی

تهران (پانا) - شکل‌گیری دو جبهه ریالی و دلاری در دادوستدهای روز شنبه بورس، سبب واگرایی نماگرهای اصلی شد. در یک جبهه شاهد تشکیل صف خرید در سهام خودرویی با دو محرک خبرهای جدید برجامی و مباحث مربوط به واگذاری سهام دولتی بودیم و در جبهه مخالف گروه‌های کامودیتی‌محور با هراس از احتمال رکود جهانی، پرفروش ظاهر شدند.

همه عناوین بخش گزارش