امروز: سه شنبه 21 اردیبهشت 1400 - 12:14 تبلیغات

47درصد، یعنی نیمی از شهروندان تهرانی اجاره‌نشین هستند

تهران (پانا) - «تهران دیگر شهر ما نیست.» نوجوانی و جوانی‌اش را در مرکز شهر جا گذاشته. میان خیابان‌ و کوچه‌های جمهوری. ازدواج که کرد، شد ساکن یکی از همان خانه‌ها اما استیجاری. «مدتی هست، از تهران زدیم بیرون.» فشار اجاره‌ها که امان از «افسانه» و همسرش بُرد، پناه بُردند به خانه‌ای کوچک‌تر در یکی از محله‌های قلعه‌حسن‌خان.

۱۹۰ میلیون دلار زعفران ایرانی صادر شد

تهران (پانا) - طبق گزارش مسئولان گمرک ایران، در سال گذشته بیش از ۱۹۰میلیون دلار به ۶۰ کشور صادر شده که ۷۹ درصد آن به پنج کشور هنگ کنگ، امارات، اسپانیا، چین و افغانستان اختصاص دارد. 

۶ هزار هکتار باغ چای در کشور رها شده است

تهران (پانا) - رئیس سازمان چای  با بیان اینکه 6 هزار هکتار از اراضی چای به حال خود رها شده است، می‌گوید ۵۲ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه ای و تسهیلات سرمایه در گردش برای حمایت از تولید و صنعت چای داخلی در سال ۹۹ در اختیار کشاورزان و کارخانجات فرآوری چای قرار گرفت.

۶ هفته کلاس جبرانی برای تجدیدی‌ها

تهران (پانا) - دانش آموزانی که در امتحانات خرداد در یک یا چند درس نمره حد نصاب را نگیرند و لازم باشد که در شهریور امتحان دهند باید ۶ هفته در کلاس‌های جبرانی تابستان شرکت کنند.

افتتاح ۵۴۰۰خانه هلال از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری

تهران (پانا) - ۵هزار و ۴۰۰ خانه هلال و همچنین چندین پروژه امدادی به ارزش ۱۳۴ میلیارد تومان در سراسر کشور امروز دوشنبه و همزمان با هفته هلال احمر با حضور و دستور معاون اول رئیس‌جمهوری و به صورت ویدیو کنفرانسی افتتاح و رونمایی شد.

عرضه ۲۷ هزار تن ورق فولادی در بورس کالا

تهران (پانا) - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، میزبان عرضه ۲۰ هزار تن ورق سرد، ۵ هزار تن ورق رنگی و ۲ هزار تن ورق گالوانیزه است.

تکلیف امتحانات دانش‌آموزان مبتلا به کرونا چیست؟

تهران (پانا) - مشاور وزیر آموزش و پرورش در سنجش و ارزشیابی با تاکید براینکه معدل پایه نهم در انتخاب‌های دانش‌آموزان مهم است اعلام کرد یک میلیون و 120 هزار دانش‌آموز پایه نهم وجود دارد که حوزه‌های امتحانی را برای این افراد گسترش داده شده است.

شناسایی و ثبت ٢١٠ گونه پرنده در شهر تهران

تهران (پانا) - مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به مطالعات انجام شده از سوی پژوهشگران و پایش میدانی پرنده‌نگرها از شناسایی و ثبت بیش از ٢١٠ گونه پرنده در شهر تهران خبر داد.

10فیلمسازی که هرگز فیلم بد نمی‌سازند

تهران (پانا) - یک نشریه انگلیسی فهرست ۱۰ فیلمساز سرشناس دنیا را با حضور چهره‌هایی چون مارتین اسکورسیزی، اصغر فرهادی و برادران کوئن منتشر کرد که در کارنامه آن هرگز فیلم بد دیده نمی‌شود.

همه عناوین عددخبر