امروز: دوشنبه 4 بهمن 1400 - 16:42 تبلیغات

قوانین مربوط به زنان باید در جامعه اصلاح شوند

تهران‌ (پانا)‌ - کارشناس مسائل زنان و مشاور خانواده و فعال فرهنگی- سیاسی خواستار باز‌نگری و تجدید نظر در قوانین مربوط به زنان در جهت یافتن جایگاه اصلی آنان در جامعه در فضایی سالم است.

ساخت 280 مدرسه توسط پیشکسوت فرهنگی در استان کرمان

کرمان(پانا) - پیشکسوت فرهنگی عطا احمدی، پهلوان 85 ساله کرمانی که تاکنون بیش از 280 مدرسه در استان کرمان ساخته است، سال‌ها قبل و پس از مرگ همسرش خانه‌اش را نیز تبدیل به مدرسه کرده و خود هم اکنون در اتاق استیجاری زندگی می‌کند.

گشوده شدن در مساجد به روی کارتن‌خواب‌ها در بهبهان

بهبهان (پانا) - با آغاز فصل سرما و شدت یافتن برودت هوا در مساجد شهرستان بهبهان بر روی افراد کارتن خواب و مسافرین گرفتار در سرما با توزیع غذای گرم، لباس گرم، لحاف، ماسک و محلول ضد عفونی کننده و مکانی جهت استراحت، گشوده شد.

مادر، فرشته‌ای از جنس صبر و رنج

ملارد (پانا) - مادر، مادری که فرشته‌ای از جنس درد است، اما سالهاست فرزند معلولش را با کمترین امکانات و بدون حمایت مسئولین نگهداری می‌کند، مادری که نیازمند شنیده شدن دردهایش توسط آنهایی است که دستی بر آتش دارند.

آنان که بوی مهر را تجربه نکردند

تبریز(پانا)- همه مردم ایران با بوی ماه مهر و مدرسه رفتن دانش‌آموزان آشنا هستند، ولی در طی ۲ سالی که کرونا گریبانگیر جهان شده است، نه مهر پارسال و نه مهر امسال هیچ گونه بویی نداشت. اکنون بعد از گذشت چند ماه از بازگشایی مدارس هنوز هم حس و حال گذشته در دانش‌آموزان حاکم نیست و این مواد در کوچکترین قشر تحصیل کننده نظام تعلیم و تربیت بیشتر از قبل دیده می‌شود.

طبق گزارش آزمون جهانی در دوران کرونا از هر۳ دانش‌آموز در ایران ۲ نفر توانایی خواندن و نوشتن ندارند

تبریز (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که طبق گزارش آزمون جهانی پس از دوران کرونا از هر ۳ نفر دانش‌آموز در ایران، ٢ نفر توانایی خواندن و نوشتن ندارند، بر اهمیت اجرای سند تحول بنیادین تاکید کرد.

10درصدفضا‌های آموزشی فارس نیازمند تخریب و بازسازی است

شیراز (پانا) - به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان فارس، 10 درصد از ۷ هزار و ۸۰۰ فضای آموزشی موجود در استان فارس نیازمند تخریب و بازسازی است و تلاش زیادی در سال‌های اخیر صورت گرفته است برای اینکه مدارس ایمنی لازم را داشته باشند.

سیل بیش از 375 میلیارد تومان به کشاورزی سیستان و بلوچستان خسارت زد

زاهدان (پانا) - معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت پس از فروکش کردن سیلاب ناشی از بارندگی‌های اخیر و حضور کارشناسان جهادکشاورزی در مناطق آسیب دیده شهرستان‌های جنوبی این استان میزان برآورد خسارت سیل ٣٧۵ میلیارد و ۶۴۶ میلیون تومان بوده است.

ترک‌ اعتیاد به اینترنت در دانش‌آموزان نیازمند بررسی‌های روانشناختی است

رودهن (پانا) - مشاور دبیرستان سادات آموزش و پرورش بومهن، پدیده اعتیاد به اینترنت و دنیای مجازی و در مراحل بعدی ترک و مدیریت آن، هم‌زمان با استفاده گسترده از اینترنت در بین دانش‌آموزان را، نیازمند مداخلات درمانی و روانشناختی متخصصان دانست.

همه عناوین بخش اخبار ویژه