امروز: شنبه 12 آذر 1401 - 02:08 تبلیغات

داغ‌دیدگی ریخته‌گری تبریز از سردی توجهات

تبریز(پانا) - صنعت ریخته‌گری تبریز که روزگاری، سرسخت‌ترین فولادها را به مذابی نرم و سرد، مغلوب می‌کرد، اینک از سردی توجه‌ها، کمرش خمیده و فرسوده شده و چه بسا آب پاکی را هم بر کوره‌های گرمابخش خود ریخته و ریخته‌گری مغلوب شود.

نویسندگان کوچک پشت نیمکت‌های مدرسه نشسته‌اند

شهرقدس (پانا) - دانش‌آموز پایهٔ هفتم دبیرستان بقیه‌الله(هفت جوی)شهرستان قدس با نوشتن کتاب «قدم‌های کوچک موفقیت» مهارت نویسندگی خود را به نمایش گذاشت و گفت می‌توان از تجربیات زندگی یک نوجوان درس گرفت. او معتقد است نویسندگان کوچک پشت نیمکت‌های مدرسه نشسته‌اند.

طلای سرخ آذربایجان در راه جهانی‌شدن

تبریز (پانا) - زعفران شهرستان مرند استان آذربایجان‌شرقی از ناب‌ترین زعفران‌های ایران به‌شمار می‌رود که با وجود کیفیت عالی در کنار همتاهای خود در راه جهانی‌شدن است.

ظرفیت تولید چشمگیر شهرک دامپروری یامچی مرند 

تبریز( پانا) - شهرک دامپروری یامچی شهرستان مرند استان آذربایجان‌شرقی، با وجود مطالبه مردم مغفول واقع شده بود و اکنون فرماندار مرند از واگذاری آن شهرک به شرکت خصوصی و ظرفیت تولید ۱.۵ میلیونی این شهرک خبر داد.

عسل تقلبی، مشکل اساسی بازار عسل

‌100میلیارد تومان تسهیلات ثابت و سرمایه در گردش برای زنبورداران استان نیاز است/ اگر عسلی شکرک نزند یعنی بیش از حد حرارت دیده و سرطان‌زا شده است

اختلافات والدین عاملی برای ترک تحصیل دانش‌آموزان است

کرج (پانا) - یک مشاور دبیرستان در ساوجبلاغ معتقد است برخی از والدین زمانی که به مشاجره با یکدیگر می‌پردازند به تنها چیزی که فکر می‌کنند اثبات حرف‌شان است. تأثیر مشاجره والدین بر فرزندان می‌تواند از تأثیر طلاق نیز بیشتر باشد و موجب آسیب‌های روانی و عاملی برای ترک تحصیل در فرزندان شود.

آیا تلفن همراه تاثیری در روند تحصیلی دانش‌آموزان دارد

کرج (پانا) - معاون فناوری دبیرستان نمونه دولتی شرافت شهرستان ساوجبلاغ بیان کرد تاثیر تلفن همراه در روند تحصیل دانش‌آموزان هم می‌تواند مفید باشد، هم می‌تواند باعث افت کیفیت آموزشی شود، بنابراین باید تحت نظارت و کنترل والدین یا سرپرست دانش‌آموزان باشد.

دلتنگی‌های مدرسه

شیراز (پانا) - بوی ماه مهر سراسر مدارس را پُر کرده و بار دیگر دل‌های دانش‌آموزان برای شروع سالی پُر از شور و نشاط می‌تپد.

همه عناوین بخش اخبار ویژه