امروز: سه شنبه 7 تیر 1401 - 19:19 تبلیغات

روایت ایثار یک معلم برای تحقق آرزوی دانش‌آموزان

زاهدان (پانا) - این روزها که بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌ها در آستانه شروع بزرگترین ماراتن علمی کشور قرار دارند، فرصت مناسبی است تا نمونه‌ای از تلاش و خدمت بی‌منت یک معلم سیستان و بلوچستانی برای موفقیت دانش‌آموزان شهرش در کنکور روایت شود.

صدای رسا نخستین لازمه نقالی است

همدان (پانا) - مهدیه بختیاری نقال 17 ساله همدانی که در بخش زیر 18 سال بیست و هفتمین دوره از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان برگزیده شده در حاشیه نقالی خود گفت که یک نقال باید صدای رسا و لحن حماسی داشته باشد.

زخم کهنه‌ای که هنوز غمی تازه دارد

زنجان (پانا) - ۳۱ خرداد سال ۶۹ زلزله ۷.۴ ریشتری در رودبار و طارم با بیش از ۳۵ هزار کشته و ۶۰ هزار زخمی رقم خورد و حالا با گذشت ۳۲ سال هنوز برای بازماندگان آن یادآور تلخ‌ترین صحنه‌ها و لحظه‌هاست.

روایت یک معلم از 30 سال تدریس؛ «هیچ‌گاه خسته نشدم»

کرج (پانا) - دبیر معارف اسلامی دبیرستان استقلال ناحیه یک کرج عنوان کرد امسال آخرین سالی بود که تدریس کرد و با دانش‌آموزان در ارتباط بود. این امر برایش بسیار تلخ و ناخوشایند است، چرا که سال‌هاست که بدون ریا و با عشق به دانش‌آموزان به دختران و پسران این سرزمین علم یاد داد.

خانه کلانتر تبریز در انتظار تعیین تکلیف مسئولان

تبریز (پانا) - برخی خانه‌ها و آثار تاریخی در شهر تبریز به فراموشی سپرده شده‌اند و نیاز به تصمیمات اساسی دارند. تصمیماتی که نه در حرف، بلکه در عمل به وضوح قابل مشاهده باشند.خانه تاریخی کلانتر تبریز که این روزها حال و روز خوشی ندارد یکی از آن خانه‌هاست که مدتی است بلاتکلیف و در انتظار تصمیم مسئولین شهرداری و میراث فرهنگی استان است.

فعالیت‌های هنری در مدارس، موجب شکوفایی احساسی دانش‌آموزان در مسیری هدفمند می‌شود

رودهن (پانا) - دبیر درس هنر در مدارس رودهن و تولیدکننده آثار هنری در هفته هنرهای دستی، اشاعه و ترویج فعالیت‌های هنری را در مدارس، موجب شکوفایی و گسترش دامنه عاطفی و احساسی دانش‌آموزان در مسیری هدفمند و‌ اصولی برشمرد.

بیشترین آمار بیماران تالاسمی در کشور با ۳۳۰۰ نفر به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد

زاهدان (پانا) - مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت بالاترین شمار بیماران تالاسمی در کشور با ٣ هزار و ۳۰۰ نفر متعلق به این استان است که سالانه نیاز به حدود ۸۰ هزار واحد خون دارند، اما با همت مردم سالانه تنها ۶۰ هزار واحد خون دریافت می‌شود.

همه عناوین بخش اخبار ویژه