امروز: شنبه 9 مرداد 1400 - 12:57 تبلیغات

سکانسی از مهربانی و بیزاری

اهواز (پانا) - مدتی است وقتی از پارک‌ها یا کوچه ای رد می‌شوید، تعدادی سگ را می‌بینید که روی زمین لمیده اند و گهگاهی تکانی به خود می‌دهند و خمیازه می‌کشند و گهگاهی هم پارس می‌کنند، اما آنچه این روزها در پارک‌ها و برخی خیابان‌های اهواز خودنمایی می‌کند، حضور بیش از حد سگ‌های ولگرد در پارک ها و بوستان ها و کوچه های شهر است. سگ ولگرد، سگی که محدود به حیاط یا خانه نیست و شامل سگ‌های خیابان، سگ‌های روستا، سگ‌های بی صاحب و وحشی هستند و ممکن است دارای مالکیت یا بدون مالکیت باشند. لازم به ذکر است، جمعیت جهانی سگ‌ها ۹۰۰ میلیون تخمین زده شده‌است که 24 درصد آنها به عنوان حیوانات خانگی متعلق به افراد در نظر گرفته شده و کنترل می‌شوند.

تفکیک مدارس و تقسیم آنها به مدارس خاص و عادی، ناسازگار با عدالت آموزشی است

 شیراز (پانا) - به گفته رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز، همه شغل‌ها برای جامعه مفید هستند و فقط پزشکی شغل نیست  و افراد می‌توانند با سنجش استعدادها، مهارت‌ها  و هوش خود در زمینه و رشته‌ای که در آن  سرآمد هستند، به‌خوبی فعالیت کنند.

کودکان کاری که نه تحصیل می‌کنند، نه سرپناهی دارند

رودهن(پانا)- سال‌هاست جامعه با موضوعی به‌نام کودکان کار مواجه است که‌ متأسفانه خیابان‌ها هر روز شاهد صحنه‌هایی ناخوشایند از کار این نوع کودکان است. کودکانی که بجای تحصیل و علم ‌آموزی و پشت میز و نیمکت‌های مدرسه نشستن، در حال دستمال کشیدن، نظافت شیشه‌های ماشین‌ها و زباله‌گردی هستند.

توسعه همه‌جانبه مازندران بدون رعایت استانداردهای زیست‌محیطی میسر نیست

ساری (پانا)- یک کارشناس محیط زیست و‌ مدرس دانشگاه معتقد است برای توسعه همه جانبه استان، رعایت الزامات و ملاحظات زیست‌محیطی در مکان‌یابی و امکان‌سنجی واحد‌های تولیدی، صنعتی و طرح‌های اقتصادی و همچنین رعایت استانداردهای زیست‌محیطی در زمان فعالیت و بهره‌برداری آنها باید مورد توجه تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان قرار گیرد.

مشارکت شش هزار میلیارد تومانی سازمان نوسازی مدارس با خیرین از ابتدای سال ۹۶ تاکنون

مشهد(پانا)- معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در آیین افتتاح پروژه‌های آموزش و پرورش شهرستان نیشابور اعلام کرد سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از سال ۹۶ تاکنون در امر مدرسه‌سازی حدود شش هزار میلیارد تومان با خیرین نیک اندیش مشارکت داشته است.

۱۸۲ دستگاه تبلت و ۱۶۰ فقره تسهیلات در اختیار دانش‌آموزان نیازمند میاندورودی قرار گرفت

میاندورود (پانا)- مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان میاندورود از اهدای ۱۸۲ دستگاه تبلت و ۱۶۰ فقره تسهیلات خرید گوشی هوشمند و تبلت برای دانش‌آموزان کم بضاعت و نیازمند میاندورودی در سال تحصیلی جاری خبر داد.

همه عناوین بخش اخبار ویژه