امروز: شنبه 5 اسفند 1396 - 03:39

مشکلات چغندرکاران میاندوآب با همکاری دولت برطرف می‌شود

1/14/2018 10:54:00 AM
مشکلات چغندرکاران میاندوآب با همکاری دولت برطرف می‌شود

ارومیه (پانا) - فرماندار شهرستان میاندوآب: از حل مشکلات مربوط به پرداخت قیمت محصول چغندرکاران میاندوآب با کارخانه قند این شهر با همکاری دولت خبر داد.

ناصر امیری صبح فرماندار شهرستان میاندوآب در جریان بازدید از کارخانه قند این شهر که با همراهی کارشناسان فنی فرمانداری میاندوآب برای بررسی و حل مشکلات چغندرکاران انجام شد اظهار داشت: کارخانه قند میاندوآب یکی از کارخانه‌های قدیمی کشور است.

وی تصریح کرد: کارخانه قند میاندوآب از قدمتی طولانی برخوردار است بنابراین بسیاری از ماشین‌آلات آن فرسوده شده و کارایی سابق را ندارند.

فرماندار میاندوآب افزود: با وجود این مشکلات کارخانه قند میاندوآب با تمام نیرو و حتی بیش از ظرفیت خود کار می‌کند و این عملکرد قابل ستایش و تقدیر است.

امیری گفت: امسال چغندر تحویلی اکثر کشاورزان بیش از میزان قرارداد بسته شده با کارخانه قند میاندوآب است.

وی تصریح کرد: مازاد بودن چغندر تحویلی کشاورزان مشکلاتی را هم برای خود چغندرکاران و هم برای کارخانه قند این شهر در پی آورده که این مشکل با همکاری دولت مرتفع خواهد شد تا کشاورزان آسیب نبینند.

فرماندار میاندوآب اظهار داشت: باید در راستای اجرای برنامه های ستاد احیا دریاچه ارومیه موضوع کشت چغندرقند مدیریت شود چرا که این محصول بسیار پر آب بر است بنابراین باید کشت جایگزین این محصول در دستور کار کشاورزان باشد.

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.