• تاریخ انتشار: 21 دی 1396 - 14:31
  • سرویس: قــم
مادر «دانش آموز شهید 19 دی» قم به فرزند شهیدش پیوست

در چهلمین سالروز قیام 19 دی،

مادر «دانش آموز شهید 19 دی» قم به فرزند شهیدش پیوست

قم (پانا) - بانو «شمسی بیرامی» مادر بزرگوار شهید «حیدر رضایی»، دانش آموز شهید 12 ساله قیام 19 دی سال 56 قم، در چهلمین سالگرد شهادت فرزندش، به ملکوت اعلی پیوست.


به گزارش پانا از قم، بانو «شمسی بیرامی» مادر بزرگوار نوجوان شهید «حیدر رضایی» از شهدای قیام 19 دی سال 1356 قم، غروب روز سه شنبه 19 دی، همزمان با چهلمین سالروز شهادت فرزندش، از دنیا رفت و به نوجوان شهید خویش پیوست.

مراسم تشییع این مادر ایثارگر، پیش از ظهر امروز پنجشنبه با حضور جمعی از مسئولان و خانواده های معظم شهدا از مسجد باب الجنه قم به سمت گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) برگزار و پیکر وی در قطعه ایثارگران این گلزار به خاک سپرده شد.

خانواده شهید «رضایی» از منسوبین شهیدان حسن و حسین «حصیری» از شهدای والامقام هشت سال دفاع مقدس می باشند.

شهید حیدر رضایی فرزند همت علی در اوایل اسفند سال ۱۳۴۴ در شهر مقدس قم و در حوالی خیابان ۷ تیر (فعلی) چشم به جهان گشود. وی تحصیلات ابتدایی را در مدرسه کوروش(قدیم) گذراند. حیدر نسبت به همسالان خود جثه‌ای ریز و کوچک داشت، اما همچنان که او را حیدر نامیده بودند، سخنان رجزگونه ای می گفت که وی را در بین بستگان و دوستان و همکلاسانش معروف کرده بود.

پس از انتشارات مطلب موهنی از سوی رژیم ستمشاهی در روزنامه اطلاعات 17 دی 56، دو روز بعد با گروهی از جوانان انقلابی در مجلسی که به همین مناسبت در دفتر حضرت آيت الله نوري همداني برگزار شده بود، تجمع كرده و از آنجا به سمت حرم حضرت معصومه(س) حرکت کردند. حیدر در طول مسیر در چهارراه شهدا با سفاكان رژيم درگير شده و مورد ضرب و شتم نیروهای رژیم قرار مي گيرد و در حالی که 12 سال بیشتر نداشت، با اصابت گلوله به شهادت می رسد.

مزار این شهید بزرگوار، در آرامستان بهشت معصومه(س) قم قرار دارد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری instagram