• تاریخ انتشار: 21 دی 1396 - 08:59
  • سرویس: گلستان
مدیرکل آموزش وپرورش گلستان: آموزش و پرورش استثنایی زمینه ساز فرصت برابر آموزشی، برای همه است

مدیرکل آموزش وپرورش گلستان: آموزش و پرورش استثنایی زمینه ساز فرصت برابر آموزشی، برای همه است

مدیرکل آموزش وپرورش گلستان از مدارس استثنایی گرگان بازدید نمود.


به گزارش پانا از استان گلستان،مدیرکل آموزش وپرورش گلستان از مدارس استثنایی گرگان بازدید نمود.

محمدرضا وطنی گفت: وجود تفاوت هاي فردي در بین جامعه امری اجتناب ناپذیر و جزء زيبايي هاي خلقت است. یکی از وظایف آموزش و پرورش تحقق عدالت آموزشی بوده و این موضوع می طلبد تا این نهاد نسبت به همه افراد نیازمند به آموزش، حتی افراد نیازمند به توجهات ویژه، بی تفاوت نباشد . برخي از مخاطبان آموزش و پرورش، از شرايط جسمي و رواني خاصی برخوردار بوده و براي اینکه ارائه خدمات مطلوب آموزشي و پرورشي به این عزیزان داشته باشیم بايد شرایط خاصی را متناسب با نیاز آنان فراهم نمائیم.

وی افزود: با همین رویکرد، آموزش و پرورش استثنايي تشكيل گرديده است تا فرصت هاي برابرآموزشي و فرهنگي را براي اين عزيزان فراهم نمايد. موفقیت آموزش و پرورش استثنایی مدیون زحمات معلمان زحمت کش این حوزه است. البته برای حصول موفقیت در این حوزه نیاز به هماهنگی و همراهی معلمان و خانواده ها با یکدیگر است و در صورت همکاری این دو بخش، آموزش دانش آموزان نیازمند به توجه، اثر بخشی بیشتری خواهد داشت.

وطنی اظهار داشت: والدین دانش آموزان نیازمند توجهات خاص، از همان بدو تولد فرزندشان به حمایت دقیق و مداوم نیازمند بوده و این والدین ضمن کسب قدرت و مهارت مواجه شدن و پذیرفتن مشکل فرزندشان باید توانمندی لازم را برای آموزش آنان نیزبدست آورند.

مدیرکل آموزش وپرورش گلستان خاطرنشان کرد: آموزش اصولی یکی از مهمترین شاخص های توسعه کشورها محسوب می شود و سیاست گذاران آموزشی همواره در پی اجرای به روزترین آموزش های مطرح در دنیا هستند و باید متناسب با نیازها و ویژگی های افراد مختلف روش های آموزشی خاصی را به کار گیرند. براین اساس آموزش کودکان و دانش آموزان استثنایی نیازمند بیشترین هزینه و امکانات است.

وطنی در پایان افزود: با عنایت به مرارت ها و سختی هایی که معلمین شاغل در این حوزه متحمل می شوند، بر خود لازم دیدم که از تلاش ها و زحمات آنها قدردانی نمایم.

اشتراک گذاری instagram

 برچسب ها # خبرگزاری پانا
captcha