• تاریخ انتشار: 21 دی 1396 - 08:55
  • سرویس: گلستان
کارگاه توانمندسازی ویژه مدیران ومعلمین پذیرای دانش آموزان تلفیقی برگزارشد

رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی گلستان

کارگاه توانمندسازی ویژه مدیران ومعلمین پذیرای دانش آموزان تلفیقی برگزارشد

به منظور اجرای هرچه مطلوب تر برنامه تلفیقی فراگیر، کارگاه توجیهی و توانمندسازی مدیران و معلمان عادی باحضور بیش از 300 نفر در 9 شهرستان با همکاری معاونت ابتدایی اداره کل و میزبانی ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها برگزار شد.


به گزارش پانا از استان گلستان، عباس خانعلی رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی گلستان اظهار داشت : رويكرد هماهنگ و سازگار شدن مدرسه وكلاس با نياز هاي خاص و ويژگي دانش آموزان با نياز هاي ويژه مطرح شده است وبه سرعت رو به گسترش است. اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گلستان با داشتن 364 دانش اموز تلفیقی در سال تحصیلی 96-97  به منظور اجرای هرچه مطلوب تر برنامه تلفیقی فراگیر، کارگاه  توجیهی  و توانمندسازی مدیران و معلمان عادی باحضور بیش از 300 نفر در 9 شهرستان با همکاری معاونت ابتدایی اداره کل و میزبانی ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها برگزار شد.

وی افزود : در این جلسات در خصوص تغيير نگرش هاو ایجاد نگرش مثبت در پذیرش دانش اموزان تلفیقی در مدارس عادی و همچنین خدمات توانبخشی و اهمیت آن از بعد آموزشی و مناسب سازی مدارس پذیرا و اهمیت ارتباط  و تعامل، رفتارها،‌ شيوه هاي آموزشي و برنامه هاي درسي و شرايط جهت تأمين نيازهاي همه دانش آموزان تلفیقی و شرح وظایف معلمان رابط، دستورالعمل تلفیقی- فراگیر، توزیع و تخصیص ساعات و نیروی انسانی دانش آموزان مشمول این طرح با دعوت از مدرسین در حوزه کاردرمانی، شنوایی سنجی، گفتاردرمانی، مشاوره و آموزش برگزار شد.

ایشان در پایان خاطرنشان نمود:  بي شك بدون ارتقاء دانش، ‌تغيير نگرش و افزايش مهارتهاي شغلي مدیران و معلمان مدارس عادی، ‌كه كارگزاران اصلي اين مهم هستند، تحقق رویکرد فراگیر سازی قابل تحقق نیست. در این جلسات بروشورهای لازم در زمینه معلولیت دانش اموزان و نیز آموزش آن ها توزیع و نیز نظرات و پیشنهادات حاضر، جهت ارتقا و بهبود این رویکرد  جمع آوری و برای همه همکاران گواهی حضور در جلسه صادر شد.

اشتراک گذاری instagram

 برچسب ها # خبرگزاری پانا
captcha