• تاریخ انتشار: 20 دی 1396 - 19:18
  • سرویس: قــم
  • بازدید:‌ 12
مدیرعامل هلال احمر قم: "طرح تاب آور" به صورت پایلوت در بخش جعفرآباد اجرا می شود

مدیرعامل هلال احمر قم: "طرح تاب آور" به صورت پایلوت در بخش جعفرآباد اجرا می شود

جعفریه (پانا) - در “طرح تاب آور” مردم بخش جعفرآباد با رویکرد های نوین مواجهه با سوانح طبیعی در جهت کاهش آسیب پذیری و مقاوم سازی در برابر سانحه آشنا می شوند.


 به گزارش خبرنگارپانا از جعفریه ،دکتر گلفشان در جلسه شورای اداری  و مدیریت بحران بخش جعفرآباد با اشاره به زلزله خیز بودن کشورمان و لزوم آمادگی در برابر حوادث طبیعی، نسبت به مقاوم سازی و بهسازی منازل مسکونی تأکید کرد و افزود: در طرح تاب آور مردم با رویکرد های نوین مواجهه با سوانح طبیعی در جهت کاهش آسیب پذیری و مقاوم سازی در برابر سانحه آشنا می شوند.

وی افزود:  جمعیت هلال احمر استان قم امکانات و زمنیه های لازم جهت اجرای آموزش طرح خادم و ایجاد خانه های هلال در تمامی روستا ها را فراهم کرده و امیدواریم تا با همکاری مسئولان شهری و دهیاران در کوتاه ترین زمان سطح آمادگی در برابر حوادث را ارتقاء دهیم.

مهندس عروجی، مدیر بحران استان قم نیز در این جلسه زلزله اخیر کرمانشاه نسبت به فرهنگ سازی مدیریت بحران توسط مسئولان محلی و مردم تأکید کرد و افزود: در "طرح تاب آور" باید به جایی برسیم تا در صورت بروز حادثه مدیریت بحران و اقدامات ایمنی اولیه توسط ساکنان و مسئولان محل انجام گیرد.

تأکید بر مقاوم سازی تأسیسات و شبکه انتقال آب و تشویق مقاوم سازی ساختمانهای خصوصی از دیگر مباحث این جلسه بود.

مصاحبه با دکتر گلفشان؛ مدیر عامل هلال احمر استان قم در خصوص اجرای " طرح تاب آور" در بخش جعفرآباد

/زهرا شعبانی/

اشتراک گذاری instagram

 برچسب ها # خبرگزاری پانا
captcha