• تاریخ انتشار: 20 دی 1396 - 11:38
  • سرویس: کهگیلویه و بویراحمد
تشکیل جلسه کارگروه کودکان کار و خیابانی کهگیلویه‌وبویراحمد به زور تلفن معاون استاندار

تشکیل جلسه کارگروه کودکان کار و خیابانی کهگیلویه‌وبویراحمد به زور تلفن معاون استاندار

یاسوج (پانا) - کارگروه بررسی و ساماندهی کودکان کار و خیابانی کهگیلویه و بویراحمد در حالی برگزار شد که ۸۰ درصد اعضای این کارگروه با تماس تلفنی معاون استاندار مجبور به حضور در جلسه شدند.


به گزارش تسنیم، نشست کارگروه بررسی و ساماندهی مشکلات کودکان کار و خیابانی کهگیلویه و بویراحمد در سالن شماره 2 استانداری در حالی برگزار شد که در ابتدای جلسه تنها 3 عضو از 11 عضو کارگروه حضور داشتند و معاون سیاسی و امنیتی استاندار به عنوان رئیس جلسه مجبور به تماس تلفنی با سایر مدیران عضو شده و خواستار حضور آنان در نشست امروز شدند.

دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی، بهزیستی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی(ره)، صدا و سیما، دادگستری، شهرداری یاسوج، آموزش و پرورش و اداره کل فنی و حرفه‌ای از جمله 11 دستگاه اجرایی عضو کارگروه بررسی و ساماندهی مشکلات کودکان کار و خیابانی هستند.

دعوتنامه نشست امروز توسط دفتر معاونت سیاسی و امنیتی استاندار از طریق اتوماسیون اداری برای دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه ارسال و آنگونه که گفته شد این دعوتنامه نیز توسط سازمان بهزیستی برای دفتر مدیران فاکس و در تماس تلفنی نیز تایید دریافت آن گرفته شد.

نشست باید ساعت 10 برگزار می‌شد ولی تنها 3 عضو کارگروه یعنی سازمان بهزیستی، شهرداری یاسوج و معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی حضور داشتند که به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا باید نشست کنسل می‌شد ولی معاون سیاسی استاندار در تماس‌های تلفنی با مدیران عضو کارگروه خواستار حضور آنان شد.

جالب ترین صفحه قصه کارگروه امروز بررسی مشکلات کودکان کار و خیابانی استان جایی است که مدیران با رد دریافت هرگونه دعوتنامه‌ای توپ را به زمین سازمان بهزیستی انداختند در حالی در مرتبه اول دعوتنامه توسط دفتر معاون سیاسی و امنیتی استاندار به عنوان میزبان از طریق اتوماسیون اداری ارسال شده است.

البته داستان بی توجهی به کودکان کار و خیابانی کهگیلویه و بویراحمد به همین جا ختم نشد و وقتی صحبت از مصوبات گذشته و چگونگی اجرایی شدن آنان مورد بحث قرار گرفت اعضای حاضر در نشست اظهار بی اطلاعی کردند و هرکدام دیگری را مقصر می‌دانست و سعی می‌کردند از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با ابراز گلایه از بی توجهی مدیران عضو کارگروه بررسی مشکلات کودکان کار و خیابانی گفت: مدیر جمهوری اسلامی نباید شانی فراتر از خدمت به مردم برای خود قائل باشد و چه اشکالی دارد رئیس سازمان بهزیستی به غیر از ارسال دعوتنامه به صورت تلفنی با مدیران هماهنگ کند.

سید محمدکاظم نظری افزود: نماینده دستگاه‌های اجرایی در نشست‌ها باید ثابت باشد نه اینکه در هر نشست یک فرد حضور داشته باشد و در نشت‌های بعدی از اجرای مصوبات اظهار بی اطلاعی کنیم و بعد انتظار برطرف شدن مشکلات را داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه به طور حتم در صورت انجام وظایف ادارات هم اکنون با این وضعیت نابسامان روبه‌رو نبودیم، ادامه داد: نشست‌ها در استانداری با هدف تعیین یکسری مصوبات و اجرایی شدن آن‌ها برگزار می‌شود نه اینکه در نشست‌های بعدی هیچ اطلاعاتی در این زمینه نداشته باشیم.

نظری خواستار فرهنگ سازی رسانه‌ها در زمینه کاهش مشکلات کودکان کار و خیابانی شد و گفت: کمک‌های بدون توجیه به این افراد تنها تقویت کردن رفتارهای منفی این کودکان است که به نوعی ترغیب دیگران را نیز به همراه دارد.

وی تصریح کرد: با کمک‌های مادی به کودکان کار و خیابانی که خانواده آنان در شرایط بد اقتصادی به سر می‌برند مخالفتی نداریم ولی اینکه بدون بررسی اقدامی را انجام دهیم که سبب افزایش کودکان کار شود، صحیح نیست.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ضروری است کودکان کار و خیابانی که در یاسوج به صورت باندی فعالیت دارند شناسایی و اقدامات لازم در کمترین زمان ممکن صورت بگیرد و در زمینه ساماندهی اتباع بیگانه نیز هیچ خلع قانونی نداریم.

نظری با تاکید بر اینکه ما متولی سلامت روان مردم هستیم، خاطرنشان کرد: در صورتی شهرداری یاسوج قادر به تامین مرکز نگهداری و جمع‌آوری کودکار کار و خیابانی نیست اعلام ناتوانی کند تا این موضوع به دستگاه دیگری سپرده شود.

وی عنوان کرد: مدیران به خود زحمت داده و از پشت میز نشینی بیرون بیایند و در صورتی لازم باشد دست کودکی را در خیابان بگیرند و ساماندهی کنند زیرا با نشستن در جلسات و بیان سخنان کارشناسانه و روشنفکرانه راه به جایی نمی‌بریم.

اشتراک گذاری instagram

 برچسب ها # خبرگزاری پانا
captcha