• تاریخ انتشار: 20 دی 1396 - 07:47
  • سرویس: اجتماعی - شهری رفاهی
نظری، عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران: معاونت اجتماعی شهرداری تهران بلاتکلیف نیست

درگفت‌وگو با پانا

نظری، عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران: معاونت اجتماعی شهرداری تهران بلاتکلیف نیست

منتظریم سازمان امور استخدامی در مورد شغل محسوب شدن ریاست کمیته ملی المپیک اظهار نظر کند

تهران (پانا) - عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفته است که در معاونت اجتماعی شهرداری تهران کارها روی روال است و انتصابات جدید نیز انجام شده و موضوعی بلاتکلیف نیست.


انتخابات کمیته ملی المپیک 25 دی ماه برگزاری می شود و  رضا صالحی امیری معاون امور اجتماعی شهردار تهران تنها گزینه جدی این انتخابات برای ریاست است . او قبل از ثبت نام رایزنی های خود را برای کسب اکثریت رای آغاز کرده بود، پس از اطمینان نسبی از پیروزی در این انتخابات نام‌نویسی کرد. هرچند شهردار تهران اعلام کرده بود او در شهرداری تهران می ماند و به کمیته المپیک نمی‌رود اما صالحی امیری در این انتخابات ثبت نام کرد، به این امید که ریاست بر کمیته المپیک شغل محسوب نمی شود و می تواند هم در شهرداری بماند و هم ریاست کمیته ملی المپیک را داشته باشد. 

او  یکی از مدیران قدیمی خود در حوزه فرهنگ را هم به عنوان قائم مقام خود معرفی کرده است تا کاهش حضور احتمالی او در صورت ماندن در شهرداری احساس نشود .حجت الله ایوبی  در زمان وزارت صالحی امیری رئیس سازمان سینمایی بود.  

اما حجت‌الاسلام حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص این که ریاست کمیته ملی المیپک شغل محسوب می‌شود  یا اینکه معاون شهردار می‌تواند همزمان به عنوان رئیس کمیته المپیک مشغول به کار باشد؟ گفته است: قبلا در مورد آقای علی آبادی در دولت هشتم و نهم ریاست کمیته ملی المپیک شغل محسوب شد و این فرد به عنوان دو شغله شناخته شد. زمانی که علی‌آبادی معاون اجرایی ریاست جمهوری و مسئول کمیته ملی المپیک بود سمت دوم وی شغل محسوب شد.

به نظر می رسد تردید میان ماندن و رفتن صالحی امیری از معاونت اجتماعی معاونت اجتماعی شهرداری تهران همچنان وجود دارد. 

با این حال حجت نظری، عضوکمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد که وضع موجود سبب معطل ماندن کارها در این معاونت نشده است. او در گفت‌وگو با پانا اظهار کرد: معاونت اجتماعی در بلاتکلیفی نیست و کارها روی وال همیشگی در حال انجام است و انتصابات جدید هم انجام شده است. 

نظری افزود: باید منتظر ماند تا سازمان امور استخدامی در خصوص شغل بودن و نبودن ریاست کمیته ملی المپیک اظهار نظر کند. اگر داشتن این دو سمت همزمان از سوی نهادهای بالا دستی تایید نشود باید معاون اجتماعی تصمیم بگیرند که در شهرداری می ماند یا خیر؟

اشتراک گذاری instagram