• تاریخ انتشار: 19 دی 1396 - 13:24
  • سرویس: اقتصادی - صنعت و تجارت
کمیسیون ماده یک آماده پذیرش انتقادات درباره تعرفه واردات خودرو است

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران:

کمیسیون ماده یک آماده پذیرش انتقادات درباره تعرفه واردات خودرو است

تهران ‌(پانا) - رئیس سازمان توسعه تجارت ایران می‌گوید امکان تغییر در تعرفه‌های اعلامی برای همه نوع کالا از جمله خودروهای وارداتی در کمیسیون ماده 1 وجود دارد، اما در عین حال قرار نیست همواره در تعرفه ها بازنگری شود.


به گزارش سازمان توسعه تجارت، مجتبی خسروتاج در خاتمه سی و چهارمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران افزود: باید نظام مقرراتی کشور ثبات داشته باشد تا زمینه برنامه ریزی برای فعالان اقتصادی فراهم شود.
به گفته این مقام مسئول، با تغییرات کوتاه مدت و مداوم، فرصت از فعالان بخش خصوصی گرفته می شود، بر این اساس پیش از وضع تعرفه ها، مواد قانونی یا عوارض باید مطالعات و بررسی های لازم انجام شود تا تصمیم ها از پایداری لازم برخوردار باشند.
خسروتاج با اشاره به تغییر تعرفه خودروهای هیبریدی، خاطرنشان کرد: کمیسیون ماده یک همه ساله از آذر ماه به برگزاری جلسات متعدد اقدام می کند و با حضور متقاضیان، واحدهای تولیدی و تشکل ها بر روی تعرفه ها بحث و تصمیم گیری می شود.
وی ادامه داد: در پایان هر سال نیز جدول سود گمرکی از سوی کمیسیون ماده یک به دولت ارائه می شود و اگر بحث و نقدی هم مطرح باشد، گوش شنوا در دولت وجود دارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: دولت نیز معتقد است که باید به موضوع کاهش آلودگی هوا و دغدغه آحاد مردم در این زمینه توجه داشته باشد و بر تولید یا واردات خودروهایی که سوخت فسیلی کمتری مصرف می کنند، تاکید دارد.
وی یادآوری کرد: تعرفه های جدید واردات خودروهای هیبریدی از سوی متخصصان فن - و نه از سوی این سازمان - تعیین شده، اما در مجموع این تعرفه ها نسبت به خودروهای بنزینی و گازوئیلی بین 35 تا 40 درصد پایین تر در نظر گرفته شده است؛ با این حال درب کمیسیون ماده یک همواره برای بحث و انتقاد باز است.
خسروتاج اظهار داشت: در جدول تعرفه ها، برخی ارقام مربوط به خودروهای بالای 2500 سی سی است که به هیچ وجه امکان ورود به کشور را ندارند و درباره آنها بحثی نمی کنیم.
وی ادامه داد: در ردیف تعرفه خودروهای با حجم موتور کمتر از 2500 سی سی، تعرفه ها حدود 40 درصد پایین تر از خودروهای مصرف کننده سوخت فسیلی در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران یادآوری کرد: هر چه حجم موتور خودروها بیشتر باشد، طبعا افزایش بیشتر مصرف سوخت را به دنبال خواهد داشت و به همین دلیل تعرفه ورود خودروهای با حجم بالاتر دستخوش افزایش بیشتری شده است.
 

اشتراک گذاری instagram

 برچسب ها # خبرگزاری پانا
captcha