امروز: شنبه 5 اسفند 1396 - 03:37

فراخوان هفتمین جشنواره تجارب برتر تربیتی اعلام شد

12/30/2017 8:10:00 AM
فراخوان هفتمین جشنواره تجارب برتر تربیتی اعلام شد

رئیس اداره امور تربیتی آموزش و پرورش استان لرستان گفت: هفتمین جشنواره تجارب برتر تربیتی با هدف ترغیب و تشویق فرهنگیان برای حضور در عرصه‌های پژوهشی، تربیتی و به منظور استفاده از اندوخته‌های تجربی معاونان و مربیان پرورشی، مشاوران تربیتی، مدیران و معلمان مدارس برگزار می‌شود.

به گزارش پانا ازلرستان ،  ذبیح اله عصمتی با اعلام این خبر افزود  :این جشنواره در راستای راهکار 1-23 سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش ،مبنی بر استفاده بهینه از ظرفیت های موجود برای گسترش فرهنگ تفکر و پژوهش در بین مدیران،مربیان و تأمین پژوهشگر مورد نیاز دستگاه تعلیم و تربیت رسمی عمومی و حمایت از پژوهشگران فعال و مجرب برگزار می شود .

وی خاطر نشان کرد :زمان ارسال آثار از واحدهای آموزشی به ادارات شهرستان ها و مناطق تا 30 دی ماه می باشد و شهرستان ها و مناطق نیز تا 15 بهمن ماه فرصت دارند نسبت به داوری آثار اقدام و نفرات برتر را به دبیرخانه استانی  جشنواره واقع در اداره امور تربیتی استان تحویل دهند و اداره امور تربیتی پس از بررسی و داوری آثار بر اساس شاخص های موجود به استناد دستورالعمل جشنواره آثار برتر را به دبیرخانه کشوری جشنواره تحویل می دهد.

رئیس امور تربیتی آموزش و پرورش استان لرستان  در ادامه  خاطر نشان کرد:استان لرستان سال گذشته  موفق به کسب  5 مقام برتر کشوری در جشنواره تجارب برتر تربیتی شد که انتظار می رود با استقبال  همکاران در جشنواره امسال  نیز نتایج خوبی کسب کنیم  .

عصمتی به  چهارمین جشنواره  الگوی برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی هم اشاره کرد و گفت :  این جشنواره هم با هدف  توسعه­ فرهنگ  پژوهشگری و افزایش توانمندی های حرفه ای معلمان به شکل فردی و گروهی با تبادل تجارب و دستاورد ها در سطح محلی و ملی، ایجاد فرصت های باز آموزی مستمر علمی، تحقیقاتی و مطالعاتی برای مربیان پرورشی، مشاوران و دبیران درس تفکر و سبک زندگی  برگزار می شود. اصلاح و تغییر نگرش های رایج و سنتی در شیوه های تدریس، مکتوب نمودن تجربیات و به اشتراک گذاشتن دانسته ها و اندوخته ها و ترغیب و تشویق مربیان ،مشاوران و دبیران به استفاده از روش های مختلف یادهی-یادگیری را از اهداف دیگر  این جشنواره  برشمرد.

عصمتی از مربیان ، معاونین پرورشی ، مشاوران و دبیران درس تفکر و سبک زندگی خواست تا هشتم بهمن آثار خود را تحویل ادارات مناطق و شهرستانها نمایند .

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.