امروز: جمعه 4 اسفند 1396 - 00:03

معاون تربیت‌بدنی و سلامت تاكيد كرد؛

ایجاد جنبش ملی آمادگی جسمانی در دانش‌آموزان

11/15/2017 8:25:00 AM

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزيرآموزش و پرورش گفت: با توجه به آمارها باید جنبش سراسري آمادگی جسمانی در دانش‌آموزان راه‌اندازی و توسعه پيدا كند.

به گزارش پانا، مهرزاد حمیدی در کمیته تخصصی درس تربیت‌بدنی که با حضور مدیران و کارشناسان دفتر تربیت‌بدنی و همچنين معاونین تربیت‌بدنی و سلامت ۸ استان برگزار شد، گفت: باید تلاش کنیم منزلت تربیت‌بدنی را در استان، منطقه و مدرسه بالا ببریم. امروز تربیت‌بدنی یکی از بخش‌های اولویت‌دار در نظام تعلیم و تربیت کشور است.
 
معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزيرآموزش و پرورش تصريح كرد: هر دانش‌آموز در طول دوره ۱۲ساله تحصیلی خود مجموعا حدود ۳۰۲ ساعت درس تربیت‌بدنی را می‌گذرانند كه بسيار ناچيز است و با شرايط كنوني زندگي ماشيني جاي تامل دارد.
 
وی با تاكيد بر اينكه دانش‌آموز امروز براي تحرك در فضاي آموزشي چيزي جز ساعت درس تربيت‌بدني ندارد، افزود: كافي است كه فعاليت دانش‌آموزان را در زندگي شهرنشيني و آپارتمان‌نشيني كنوني با گذشته قدري مقايسه كنيد و قبول كنيم كه دانش‌آموز امروز در خانه و محله تقريبا به بي‌تحركي صرف رسيده و اين باعث چرخه معيوب چاقي و بي‌تحركي شده است.
 
حميدي با تمجيد از پويا شدن ساعت درس تربيت‌بدني، اين مهم را كافي ندانست وگفت: باید تلاش کنیم ساعت درس تربیت ‌بدنی افزایش یابد. اكنون ساعت درس تربیت‌بدنی هویت و شخصیت ماست و مستقيما با سلامت نسل در ارتباط است و با تمام وجود از آن حفاظت و صیانت می‌کنیم.
 
معاون وزير آموزش و پرورش اضافه کرد: چشم‌انداز ما این است که دانش‌آموزان حداقل روزی ۴۵دقیقه فعالیت حرکتی داشته باشند.
 
وي خاطرنشان كرد: اگر می‌خواهیم جامعه سالم و با نشاط داشته باشیم، ریشه آسیب‌های اجتماعی را بخشکانیم و اقتدار و امنیت کشور را توسعه دهیم، باید تربیت‌بدنی و ورزش را در دانش‌آموزان توسعه دهیم و جنبش آمادگی جسمانی را راه‌اندازی كرده و توسعه دهیم.

نظرات
1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.