• تاریخ انتشار: 02 آبان 1396 - 09:12
  • سرویس: آموزش و پرورش - اخبار مدارس - سازمان ها و مراکز تابعه
راه اندازی یکی از مدارس اسلام آباد ظرف 24 ساعت آینده

بزرگی زاده به پانا خبر داد

راه اندازی یکی از مدارس اسلام آباد ظرف 24 ساعت آینده

آغاز بازسازی مدرسه آسیب دیده

بازرس ویژه وزیر آموزش و پرورش که شب گذشته عازم ارومیه شد، از راه اندازی یکی از مدارس تخریب شده اسلام آباد تا 24 ساعت آینده خبر داد و گفت: مدرسه دیگری هم که به شدت آسیب دیده است از امروز بازسازی خود را آغاز می کند و تا 10 روز دیگر آماده فعالیت است. همچنین امنیت در اسلام آباد برقرار است.


حسین بزرگی زاده در گفت و گو با پانا، در پاسخ به این سوال که پس از انتشار خبر رفتار غیراخلاقی نیروی خدماتی در مواجهه با یک دانش آموز مدرسه اسلام آباد ارومیه، شرایط در این منطقه به چه صورت است؟، اظهار کرد: اکنون شرایط در این شهرستان قابل کنترل است. در مدرسه ای که به شدت آسیب دیده، همکاران فرهنگی چند ساعتی محبوس شده بودند که این موضوع باعث آسیب دیدن آن ها از نظر روحی شده است.
 
بزرگی زاده ادامه داد: به محض اینکه وزیر آموزش و پرورش بنده را به عنوان بازرس ویژه در این حادثه خواندند به استان آمدم و شرایط پیش آمده را مورد بررسی قرار دادم.
 
وی با بیان اینکه اکنون شرایط در این شهرستان تثبیت شده و آرامش و امنیت برقرار است، ادامه داد: در این حادثه 2 مدرسه آسیب دیده و دچار حریق شده است که یک مدرسه آن ظرف 24 ساعت آینده به طور کامل راه اندازی و مشغول به فعالیت خواهد شد.
 
بازرس ویژه وزیر آموزش و پرورش به ارومیه افزود: برای راه اندازی مدرسه دیگری که دچار آسیب شده است زمان یک هفته تا 10 روز لازم است باید شورای تامین استان در این خصوص تصمیم گیری کند.
 
بزرگی زاده همچنین دلیل بروز این اتفاق را بیان و اضافه کرد: این موضوع به دلیل مسایل اقلیمی صورت گرفته است. اسلام آباد ارومیه هم کردنشین و هم سنی نشین دارد لذا این افراد به دنبال ایجاد موضوعی بودند که خوشبختانه با همکاری آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و سپاه کنترل شد و دامنه این موضوع پراکنده نشد.
 
بازرس ویژه وزیر آموزش و پرورش به ارومیه در پاسخ به این سوال که تکلیف دانش آموزان این مدرسه چه می شود؟، بیان کرد: شورای تامین استان اجازه ادامه فعالیت به این مدرسه را نداده است و از امروز بازسازی آن آغاز خواهد شد.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا تا زمان ساخت مجدد این مدرسه دانش آموزان در منزل می مانند؟، عنوان کرد: مدرسه ای که شدت آسیب دیدگی کمی داشته است با 900 دانش آموز به فعالیت خود ادامه می دهد اما مدرسه دیگر با هزار و 400 دانش آموز در 2 شیفت کاری نیاز به بازسازی مجدد دارد و دانش اموزان آن مدرسه تا زمان بازسازی باید صبر کنند.

اشتراک گذاری

captcha