• تاریخ انتشار: 26 بهمن 1395 - 08:45
  • سرویس: اجتماعی - شهری رفاهی - قضایی و انتظامی

تشریح عملیات امداد و نجات؛

۲۲ استان تحت تاثیر برف و کولاک/امدادرسانی به ۱۲ هزار و ۴۰۰ نفر

رئیس سازمان امداد و نجات، از امدادرسانی به حادثه دیدگان برف و کولاک در ۲۲ استان کشور خبر داد.

مرتضی سلیمی در گفتگو با پانا ، به تشریح عملیات برف و کولاک پرداخت و گفت: تا ساعت ۶ صبح سه شنبه ۲۶ بهمن ۹۵، ۲۲ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، چهارمحال، تهران، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، سمنان، فارس،کرمان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، گلستان، مازندران، مرکزی، لرستان، همدان، قم، یزد و اصفهان، تحت تاثیر برف و کولاک قرار داشتند.

وی با اعلام اینکه در ۱۰۲ محور برف گیر عملیات امدادرسانی انجام شده است، افزود: تاکنون ۱۲ هزار و ۴۰۰ نفر از هموطنان امدادرسانی شده اند و ۲۰۷۳ نفر اسکان اضطراری یافته اند.

سلیمی با اشاره به انتقال ۵ مصدوم و ۶ خانم باردار به مراکز درمانی، گفت: ۱۰۰۰ دستگاه خودروی گرفتار برف و کولاک رها سازی شده است.

وی با اشاره به حضور ۷۲۵ نیروی امداد و نجات در قالب ۲۱۰ تیم عملیاتی در حوادث برف و کولاک، افزود: ۲۰۰۰ تخته پتو و بسته های غذایی و آشامیدنی در بین حادثه دیدگان توزیع شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات، تاکید کرد: امدادرسانی در ١٨ استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل،چهارمحال، تهران، خراسان شمالی، زنجان،قزوین، سمنان، کرمانشاه، کردستان،گلستان، مازندران، مرکزی، لرستان، همدان، قم و اصفهان ادامه دارد

اشتراک گذاری
captcha