• تاریخ انتشار: 29 بهمن 1395 - 10:17
  • سرویس: آموزش و پرورش - اخبار مدارس

کارشناس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش اعلام کرد؛

فعالیت 300 مرکز مشاوره خانواده با یک هزار نیروی متخصص در کشور

نماینده وزارتی اداره کل انجمن اولیا و مربیان گفت: بیش از 300 مرکز مشاوره خانواده در کشور فعالیت می کنند که هزار نفر نیروی متخصص در رشته تخصصی مشاوره خانواده با این مراکز همکاری دارند.

رویا صراف در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت: از سال 71 مراکز مشاوره خانواده در آموزش و پرورش تاسیس شده به طوری که با توسعه این مراکز در سال های اخیر و به کارگیری نیروهای متخصص سعی بر این بوده تا به شکل گسترده برنامه های مشاوره خانواده مورد توجه قرار گیرد.
 
 
نماینده وزارتی انجمن اولیا و مربیان عمده وظیفه انجمن اولیا و مربیان را تقویت مراکز مشاوره، برقراری ارتباط فعال بین اولیای دانش آموزان  اعلام کرد و گفت: این مراکز در حقیقت به عنوان پل ارتباطی مدرسه و خانواده و حل بسیاری از مشکلات دانش آموزان عمل می کند.
 
 
صراف ضرورت توجه به آموزش مدرسین این مراکز را در کنار توسعه کیفی برنامه های مراکز مشاوره یادآور شد و افزود: ضرورت دارد والدین با ارتباط گیری صحیح، درست و به موقع سعی کنند تا مشکلات اجتماعی از قبیل اعتیاد، طلاق، دوستان ناباب و فعالیت شبکه های اجتماعی مجازی آشنایی پیدا کرده و با همراهی این مراکز مشاوره در حل آنها همت کنند.
 
 
وی ضرورت ارتقای دانش و مهارت مدرسین و همچنین ارتباط گیری مستمر با اعضای خانواده به ویژه والدین را در تربیت نسل شایسته یادآور شد و بیان داشت: غایت هدف گذاری آموزش و پرورش تربیت نسل سالم و شایسته است که می تواند جایگاه جامعه اسلامی ما را به معنای واقعی ارتقا دهد.
 
 
نماینده اداره کل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش به رویکرد سند تحول بنیادین در رسیدن انسان به خداوند به عنوان نهایت تکوین آفرینش اشاره و خاطرنشان کرد: در این زمینه باید به سمتی حرکت کنیم تا نسل شایسته با باور به اعتقادات و اهداف دینی را در قالب نظام تعلیم و تربیت آماده تحویل به جامعه کنیم.
 

 

وی به حساسیت امر تربیت فرزندان به عنوان نسل آینده با همکاری نهاد خانواده و مدرسه اشاره کرد و گفت: در استان هایی که مدیران کل آموزش و پرورش نظیر اردبیل به اهمیت موضوع خانواده واقف هستند ارتباط گیری اولیا با مدارس و مربیان به شکل مطلوب و مناسب انجام شده است.

اشتراک گذاری
captcha