• تاریخ انتشار: 23 دی 1395 - 13:47
  • سرویس: یزد

آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در یزد برگزار شد

آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح روز پنجشنبه با حضور گسترده مردم قدرشناس استان یزد در مسجد روضه محمدیه این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری پانا به نقل از  ایرنا عضو هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه در این مراسم گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در مبارزه با طاغوت، ایستادگی در برابر استکبار جهانی و در کنار امام بودن نماد عمل صالح است.
حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد افزود: تلاش برای سازندگی کشور و آبادی افزون بر یکهزار کیلومتر مرز ایران و عراق که در عمق طولانی ویران شده بود عمل صالح هاشمی رفسنجانی است.
وی با اشاره به بحث شورای رهبری بعد از ارتحال بنیانگذاری جمهوری گفت: این سیاستمدار فهیم که به فرموده رهبری معظم انقلاب از هوش وافری برخوردار بود شورای رهبری را رد کرد و رهبر فردی را تصویب نمود.
ابوترابی فرد با بیان اینکه اگر شورای رهبری شکل می گرفت قدرت نظام در معرض تهدید قرار می گرفت گفت: هاشمی رفسنجانی اعلام کردند که باید رهبری انتخاب شود.
وی افزود: اگر این شاگرد شایسته امام راحل و یار دیرینش در سایه مدرسه قرآن و عترت آراسته به نور ایمان نبود70 سال در مبارزه با طاغوت، رژیم شاهنشاهی و مبارزه با همه قدرت‌های جهانی در دفاع مقدس نمی‌ایستاد.
این مسئول تصریح کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک کلمه طیبه است و اگر نبود در هشت سال دفاع مقدس در زیر چکمه های استکبار استخوانهایش خورد شده بود .
نایب رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی افزود: شجره طیبه قرآنی ریشه های قوی و مستحکم دارد و گاهی قلب کوهها را می شکافد و در دل زمین حرکت می کند.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک شجره طیبه با ریشه قوی و مستحکم است، اظهار کرد: ریشه های این انقلاب جمهوریت و اسلامیت است.
ابوترابی فرد افزود: اسلامیت نظام دیروز در چهره نورانی امام خمینی(ره) و امروز در چهره نورانی و ملکوتی مقام معظم رهبری که آراسته به شجاعت و زهد و ایثار در راه خدا است تجلی یافته که این رمز اقتدار است.
وی تصریح کرد: جمهوریت هم نماد ملت ایران و اقتدار نظام است همان ملتی که در تشییع پیکر پاک آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، وفاداری خود را به نظام، رهبری و انقلاب بار دیگر فریاد نمودند.
وی خاطر نشان کرد: اینکه مقام معظم رهبری در سوگ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مرقوم می‌کنند که من حدود 59 سال با او ارتباط نزدیک و تنگاتنگ داشتم، نشان دهنده جایگاه این شخصیت والاست.
نائب رئیس مجلس نهم در ادامه خاطرنشان کرد: مقام ارشد ارتش آمریکا امروز اذعان می‌کند که قدرت نظامی ایران قدرت نظامی آمریکا را در منطقه مهار کرده است.
وی اضافه کرد: این جمهوری اسلامی ایران است که اجازه نمی‌دهد آمریکا هر غلطی در منطقه خواست انجام دهد.
وی افزود: این قدرت ملت ایران است که در کنار ملت سوریه، آمریکا را از معادلات سرنوشت‌ساز منطقه بیرون می‌راند و لبنانی که دیروز به عنوان عروس خاورمیانه ابزاری در دست آمریکا و اسرائیل بود به نمادی برای مبارزه با استکبار، آمریکا و صهیونیست‌ها تبدیل کرده است.
وی با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی گفت: اگر سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری دستورالعمل دولت و مجلس باشد، اقتصاد مقاومتی شکل می‌گیرد.
وی گفت: با فروش نفت و استخراج آن اقتصاد مقاومتی شکل نمی گیرد بلکه اقتصاد مقاومتی باید مبتنی بر علم و دانش و تلاش حداکثری بدون وقفه و مصرف صحیح و مدیریت باشد

اشتراک گذاری
captcha