• تاریخ انتشار: 23 دی 1395 - 13:30
  • سرویس: معاونت پرورشی و سازمان دانش آموزی - اخبار مدارس
اعزام 8 هزار دانش آموز البرزی به اردوهای راهیان نور

اعزام 8 هزار دانش آموز البرزی به اردوهای راهیان نور

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان البرز گفت: 8 هزار دانش آموز دختر و پسر البرزی در دو مرحله به سفر معنوی - آموزشی راهیان نور اعزام شدند.


به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا ، سرهنگ یدالله لک اظهار داشت : اردوی راهیان نور یک سفر معنوی - آموزشی است که در آن دانش آموزان پسر و دختر متوسطه دوره دوم در قالب کاروان به مناطق جنوب کشور اعزام می شوند.وی اظهار کرد: هر ساله این اردو با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت ، تقویت روحیه خودباوری و جهادی ، احساس مسوولیت در مقایل ارزش ها و دست آوردهای انقلاب اسلامی ، مشارکت پذیری ، بصیرت شناسی ، مهارت دفاعی و دانش افزایی در زمینه دوران هشت سال دفاع مقدس در مدارس کشور برگزار می شود.

 

وی افزود: اعزام دانش آموزان به این اردوی ارزشمند در آبان و آذر ماه 95 انجام شد به گونه ای که در آبان ماه دانش آموزان پسر و در آذر ماه نیز دانش آموزان دختر به مناطق جنگی جنوب کشور سفر کردند.


رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان البرز گفت: اردوی راهیان نور دانش آموزان نواحی و مناطق هشت گانه آموزش و پرورش البرز 5 روزه است که در آن دانش آموزان از نزدیک با حماسه آفرینی رزمندگان و شهدا در دوران هشت سال دفاع مقدس آشنا می شوند.


وی یادآور شد: در کاروان های راهیان نور دو معلم مسوولیت دانش آموزان را در طول این اردو بر عهده دارد و یک راوی ، روحانی و یک امدادگر جمعیت هلال احمر استان البرز نیز دانش آموزان را در بخش آموزشی ، فرهنگی و خدمات امدادی در هر اتوبوس را تحت پوشش قرار می دهند.و در این سفر دانش آموزان قبل از اعزام به مناطق جنوبی کشور در قالب کاروان های راهیان نور بیمه شدند .


لک بیان کرد: در این اردو برای آشنایی و درک فلسفه دفاع و فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر دانش آموزان البرزی برنامه های متنوعی در قالب نشست های آموزشی ، بازدیدی ، نمایشی ، صبحگاه مشترک ، مسابقات فرهنگی و ... پیش بینی شد.


وی خاطر نشان کرد: دانش آموزان و مربیان در این سفر معنوی بار دیگر با امام ، شهدا و ولایت تجدید میثاق کردند.


رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان البرز در ادامه به تجلیل از 60 نفر از خادمان اردوی راهیان نور دانش‌آموزی توسط بسیج دانش‌آموزی استان اشاره و خاطرنشان شد: در این آئین از همه معلمان،‌ مدیران مدارس، طلاب، مسئولان بسیج دانش‌آموزی و کسانی که در برگزاری اردوی راهیان نور مشارکت داشته‌اند تجلیل می‌شود.


وی با بایان اینکه مرحله سوم اعزام راهیان نور در بهمن ماه سال جاری آغاز می‌شود اضافه کرد: در صورت تامین امکانات تا پایان سال جاری 17 هزار دانش‌آموز دیگر نیز از البرز به سفر معنوی راهیان نور اعزام می‌شود.

اشتراک گذاری instagram

 برچسب ها # خبرگزاری پانا
captcha