• تاریخ انتشار: 23 دی 1395 - 10:59
  • سرویس: آذربایجان غربی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی تاکید کرد:

ایجاد نهضت کارآفرینی و درآمدزایی در هنرستان های آذربایجان غربی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در دیدار با هنرجویان و کارآموزان هنرستان کارودانش قائم(عج) ناحیه دو ارومیه بر ایجاد نهضت کارآفرینی و درآمدزایی در هنرستان های این استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پانا آذربایجان غربی، مدیر هنرستان کارودانش قائم(عج) ناحیه دو ارومیه به همراه هنرآموز و دو تن از هنر جویان موفق این هنرستان با حضور در دفتر مدیرکل اموزش و پرورش استان، با وی دیدار و گفتگو کردند.

«فریدون سیدمصطفوی» مدیرکل آموزش و پرورش استان در این دیدار که معاون آموزش متوسطه و مشاور مدیرکل (از اعضای کمیته تبصره 75 استان) نیز حضور داشت؛ با تاکید بر ایجاد نهضت کارآفرینی و درآمدزایی در هنرستانهای استان اظهار کرد: مزیت هنرستانها، حرفه آموزی  عملی هنرجویان در کنار آموزش مسائل عملی است.

وی با بیان اینکه هنرستانها ظرفیت تبدیل شدن به کارگاههای کوچک تولیدی را دارا می باشند؛ افزود: هنرستانها کارگاه های کوچک کارآفرینی برای بازارهای آینده جامعه می باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه بسیاری از تجهیزات موجود در هنرستانها بلااستفاده مانده است؛ گفت: استفاده از تجهیزات و ظرفیتهای موجود و توسعه تدریجی فعالیتها باید در دستور کار هنرستانها قرار گیرد.

سیدمصطفوی با اشاره به مزایای تبصره 75 هرستانها مبنی بر درآمدزایی هنرستانها گفت: خودکفایی هنرستانها در تامین هزینه های جاری و ایجاد انگیزه در هنرجویان از مزایای این طرح می باشد.

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش استان از «سولماز جلالی» مدیر هنرستان کارودانش قائم(عج) ناحیه دو ارومیه، «طاهره شکوری» هنرآموز و «کوثر حسن نژاد» و «نساء افتخاری» دو تن از هنر جویان موفق این هنرستان تقدیر کرد.

اشتراک گذاری
captcha