• تاریخ انتشار: 23 دی 1395 - 02:11
  • سرویس: قــم

بر اساس تاریخ از پیش تعیین شده و در غیبت شهید برگزار شد

جلسه نمادین دفاع از پایان نامه « شهید مدافع حرم» در دانشگاه تهران

جلسه نمادین دفاع از پایان نامه مهندسی شهید مدافع حرم افغانستانی «مصطفی کریمی» طبق تاریخ از پیش تعیین شده، روز چهارشنبه 22 دی در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش پانا از قم، جلسه نمادین دفاع از پایان نامه مهندسی شهید «مصطفی کریمی» از شهدای لشکر فاطمیون به همت هیئت شهدا و مدافعان حرم حضرت زینب (س) برگزار شد.

این مراسم از ساعت 13 روز چهارشنبه 22 دی با حضور «محمود نیلی احمدآبادی» رئیس دانشگاه تهران، نماینده مقام معظم رهبری، مسئولان دانشگاه تهران و خانواده مهندس شهید مصطفی کریمی و با ارائه پایان نامه توسط دکتر «حناچی» استاد راهنمای شهید در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزار گردید.

شهید مصطفی کریمی از رزمندگان افغانستانی لشکر فاطمیون و از نخبگان جامعه افغانستانی در ایران بود که در زمان تحصیل در رشته معماری دانشگاه تهران به عنوان رزمنده  برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) و نبرد با نیروهای تکفیری وهابی عازم سوریه شد. خانواده شهید کرمی از نخبگان جامعه افغانستانی ساکن ایران هستند. پدر شهید کریمی از روحانیون برجسته افغانستان و یکی از برادران وی فارغ التحصیل دانشگاه شریف و برادر دیگرش متخصص ارتوپد و رئیس سابق انجمن پزشکان افغانستانی در ایران-قم- است. پیکر مطهر این شهید 11 آبان ماه طی مراسمی در دانشگاه تهران و سپس شهر قم تشییع و در قطعه 31 بهشت معصومه(س) به خاک سپرده شد.

 

اشتراک گذاری
captcha