• تاریخ انتشار: 22 دی 1395 - 20:26
  • سرویس: فارس

معاون حقوقی رئیس جمهور در شیراز:

جوانان بایدبزرگان انقلاب را بشناسند و از نقش موثر آنان آگاه باشند

معاون حقوقی رئیس جمهور امروز در جمع دوستداران و عزاداران آیت الله هاشمی رفسنجانی در شیراز گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره سرباز انقلاب و در خدمت نظام بود ؛ جوانان ما باید بزرگان انقلاب را بشناسند و از نقش موثر آنان در جریان پیروزی انقلاب آگاه باشند.

به گزارش پانا فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری عصر امروز در مراسم بزرگداشت آیتالله هاشمی رفسنجانی در شیراز اظهار داشت: حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکر هاشمی رفسنجانی حامل پیامی بود که مرحوم آیت الله هاشمی همواره بر آن تاکید داشت و آن پیام حفظ وحدت حول محور ولایت برای ساختن کشور بود.

وی به اتقلاب ایران و نقش آیت الله هاشمی در این جریان پرداخت و خاطر نشان کرد: تمامی رهبران بزرگ تاریخ و پیامبران اولولعزم برای اجرای فرامین الهی یارانی وفادار داشتند و نهضت اسلامی ایران نیز مشیت الهی بر آن قرار گرفت و انقلاب اسلامی، انقلابی از جنس انقلاب انبیا بود که در ایران رخ داد.

وی ادامه داد: اکنون جوانان باید بدانند که نهضت اسلامی چگونه شکل گرفت و بزرگان انقلاب برای به ثمر رساندن انقلاب اسلامی در آن زمان که کشور نقطه اتکای رژیم صهیونیستی و ابزاری در دست آمریکا بود چه کردند.

انصاری افزود: امام خمینی (ره) برای هموار کردن مسیر ملت به سمت خدا نهضت خود را آغاز کرد و این نهضت 14 سال طول کشید تا به ثمر رسید و در این میان در لحظات سخت و دشوار نهضت و زمانی که امام (ره) در تبعید بودند ، نهضت فعالیت خود را  توسط یاران و شاگردان ایشان، از جمله مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی ادامه می داد.

وی به مبارزات آیت الله رفسنجانی در دوران انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی آیت الله هاشمی جز نفراتی بود که توسط امام برای(ره) تشکیل شورای انقلاب معرفی شد و در دوران دفاع مقدس نیز حضور فعال و مثمر ثمری داشت.

معاون حقوقی رئیس جمهور ابراز داشت: مرحوم هاشمی رفسنجانی در دوران دفاع مقدس از فعالان و داوطلبان همیشگی برای انجام کارهای سخت بود و در واقع اگر آیت الله هاشمی نبود بنی صدر بسیج را به گارد ویژه ریاست جمهوری تبدیل میکرد.

وی تصریح کرد: آیت الله هاشمی 59 سال یار حقیقی و رفیق شفیق مقام معظم رهبری بود و هرگز به سخنان خناسان گوش نداد و در دوران پس از جنگ نیز با درایت و هوشمندی به اصلاح خرابی‌های ناشی از جنگ پرداخت.

مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی با حضور گسترده مردم و مسئولین فارس در حرم مطهر احمدی و محمدی در شیراز برگزار شد.

 

اشتراک گذاری
captcha