• تاریخ انتشار: 20 دی 1395 - 11:18
"کولی ها" جشنواره فیلم برلین را افتتاح می‌کنند

"کولی ها" جشنواره فیلم برلین را افتتاح می‌کنند

کارگردان رد شده اسکار رئیس هیات داوران برلین شد+ عکس

67 دوره جشنواره‌ فیلم برلین با فیلمی درباره‌ زندگی "جنگو راینهارت"، نوازنده‌ی گیتار و پیشگام موسیقی جاز "کولی‌ها" گشایش خواهد یافت.


به گزارش پانا؛ 67 دوره جشنواره‌ فیلم برلین با فیلمی درباره‌ زندگی "جنگو راینهارت"، نوازنده‌ی گیتار و پیشگام موسیقی جاز "کولی‌ها" گشایش خواهد یافت.

برلیناله‌ یا همان جشنواره فیلم برلین امسال با فیلم "جنگو" کار خود را آغاز خواهد کرد. موضوع محوری فیلم بلند "اتین کومار"، تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس فرانسوی، سرنوشت جنگو و خانواده‌ی او است که به دلیل "کولی‌بودن" پیوسته از سوی نازی‌ها مورد تعقیب و آزار قرار داشتند.

"دیتر کوسلیک" مدیر جشنواره، درباره‌ی فیلم اتین کومار درخصوص این فیمل گفت: "جنگو" با تصاویری پرکشش، فصلی از تاریخ پرشور موسیقی و شمه‌ای تاثیرگذار از داستان چگونگی بقا را به تصویر می‌کشد.

"پل ورهوفن" کارگردان مطرح سینمای آلمان و یکی از شانس های اصلی اسکار 2017 که از سوی آکادمی حذف شد، رئیس هیئت داوران دور آینده‌ برلین را بر عهده خواهد داشت.

او در دهه‌ی ۱۹۷۰ با چند فیلم نوآورانه و تجاری سینمای هلند را در گستره‌ی جهانی مطرح کرد. به‌ویژه فیلم جسورانه‌ی "میوه‌های ترکی" ورهوفن که در سال ۱۹۷۳ به نمایش درآمد، نام او را بر سر زبان‌ها انداخت.

این جشنواره از 9 تا 19 فوریه 2017 در پایتخت آلمان برگزار می‌شود.

منبع:میزان

اشتراک گذاری

captcha