• تاریخ انتشار: 19 دی 1395 - 22:27
  • سرویس: زنجان

یار دیرین امام وانقلاب به ملکوت علی پیوست

آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از سالیان سال اسارت قبل از انقلاب تا مجاهدت های پس از انقلاب برای ارمان های انقلاب به ملکوت علی پیوست

خبرگزازی پانا خبرداد: ریئس مجمع مصلحت نظام به علت عارضه قلبی عصر روز یکشنبه  19 دی ماه در بیمارستان  تجریش تهران بستری شدند که علی رغم تلاش های پزشکان  در سن 82 سالگی دار فانی را وداع گفت.

 به گزارش خبرنگار پانا آیت الله هاشمی از شخصیت هایی بود که با تاریخ  حیات سیاسی ایران پیوندی بزرگ داشت شخصیتی که در برهه های مختلف در جبهه موافقان و مخالفان خود تغییر ایجاد کرده است در عین حال در هیچ برهه ای موافقان و مخالفانش تردیدی در مهم و موثر بودن او نکرده اند..

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی  مجاهدت های فروانی در دوران انقلاب اسلامی  داشت وی در طول زندگی  عالمانه خود با عضویت در شورای انقلاب ، فرماندهی کل قوا در دفاع مقدس با حکم امام، ریاست سه دوره مجلس شورای اسلامی و چهارمین رییس جمهور اسلامی ایران در دور دوره پیاپی بین سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ در کارنامه خود ثبت نمودند و به عنوان یکی از مهم ترین وبانفوذترین شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی شناخته شده است .

خبرگزاری پانا در گذشت این روحانی وارسته تسلیت گفته  وبرای  آن عالم گرانقدر از درگاه احدیت  و برای بازماندگان و بیت محترم، صبر و اجر مسألت می کنم.

اشتراک گذاری
captcha