• تاریخ انتشار: 18 دی 1395 - 13:26
  • سرویس: زنجان

نقش آفرینی 2 هزار کتاب خانه در مدارس استان زنجان

مدیراداره کل آموزش وپرورش استان زنجان گفت: 2هزار کتابخانه در توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در مدارس استان زنجان نقش آفرینی می کنند

به گزارش خبرنگار پانا مرتضی تمجیدی در همایش منطقه ای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی اظهار کرد: توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با حضور آموزش وپرورش که به عنوان دستگاه فرهنگ ساز در جامعه قلمداد می شود باید صورت پذیرد.

وی در خصوص نقش کتابخانه در توسعه فرهنگ مطالعه گفت: وجود کتابخانه ی جامع وکامل می تواند در افزایش سطح مطالعه در بین اقشار مختلف جامعه نقش به سزایی ایفا نماید.

وی افزود: توسعه فرهنگی انسان ها و جامعه تنها با مطالعه  کتاب محقق میشود که مستلزم ایجاد احساس نیاز به مطالعه در جامعه است.

وی در خصوص شرایط کتاب و کتاب خوانی اذعان کرد: تنها قشر محدودی از جامعه از شرایط موجود رضایت دارند که نیازمند چاره اندیشی برای بهبود شرایط کتاب و کتابخوانی است.

این مقام مسئول با اشاره به کمبودن سطح مطالعه در جامعه بیان کرد: گرانی کتاب ها و نبود وقت ازجمله دلایل مطرح شده وعلت اصلی عدم احساس نیاز در زمینه مطالعه کتاب است.

وی در ادامه افزود: مطالعه کتاب موجب رفع خستگی روحی وروانی می شود که می تواند عامل فرگیر شدن فرهنگ  کتاب خوانی در اوقات فراغت مردم شود.

وی درخصوص مشکلات موجود در کتابخانه های مدارس تصریح کرد: فضای فیزیکی کتابخانه ها، حجم کتاب ها و فعالیت کتابداران از جمله مشکلات این مکان ها است که نیازمندبررسی و تامل است.

تمجیدی در پایان با اشاره به کتاب های داخل کتابخانه های مدارس جوابگوی نیاز دانش آموزان نیستند گفت: تعداد کمی از کتاب ها از استاندار لازم برخوردارند که نیازمند چاره اندیشی برای بهبود وضعیت کنونی است .

 

 

اشتراک گذاری
captcha