• تاریخ انتشار: 18 دی 1395 - 11:54
  • سرویس: گلستان

مدیر کل دفتر دوره ی دوم متوسطه کاردانش وزارت آموزش وپرورش :

میزبانی گلستان در یازدهمین جشنواره ی مهارت های هنری کاردانش

سید محسن آذرکیش مدیر کل دفتر دوره ی دوم متوسطه کاردانش وزارت آموزش وپرورش از میزبانی گلستان در یازدهمین جشنواره ی مهارت های هنری شاخه ی کاردانش خبرداد.

به گزارش خبرگزاری پانا :سید محسن آذرکیش با حضور در آموزش وپرورش گلستان ضمن عقد تفاهم نامه برگزاری یازدهمین دوره این جشنواره، با این اداره کل از روند اجرای این جشنواره در 33 رشته هنری خبر داد و افزود: در این جشنواره ، که صرفا برای هنرجویان سال سوم هنرستان های کاردانش برگزار و این هنرجویان در 33 رشته هنری به رقابت می پردازند.

ایشان در ادامه به تعداد دانش آموزان این رشته ها اشاره نمود و افزود:در حال حاضر بیش از 7000 هنرستان وجود دارد که 4000 هنرستان در شاخه ی کاردانش مشغول به فعالیت است.

آذرکیش گفت: در سال تحصیلی 96-95 در پایه ی دهم حدود 152 هزار نفر در شاخه ی کاردانش و 152 هزار نفر در شاخه ی فنی و حرفه ای ثبت نام شاخه ی فنی و حرفه ای ثبت نام نموده اند.

وی افزود: 153 رشته مهارتی در کاردانش و در زمینه های صنعت،خدمات و کشاورزی تدوین شده است و سیاست وزارت بر این منوال بوده که آموزش ها ماهیت تولید محور و خدمات محور داشته باشد.

وی اذعان داشت: بر این اساس آنچه در سیاست گذاری وزارت پیگیری می شود توسعه آموزش بر اساس تکالیف قانونی و سیاست های کلی اشتغال،اقتصاد مقاومتی،سند تحول بنیادین و راه کار مرتبط با آن است.

اشتراک گذاری
captcha