• تاریخ انتشار: 14 دی 1395 - 14:42
  • سرویس: سمنان

مدیر سازمان دانش آموزی استان سمنان خبر داد:

همایش کودکان فاطمی در استان سمنان برگزار خواهد شد

مدیر سازمان دانش آموزی استان سمنان خبر داد: همایش کودکان فاطمی با مشارکت سازمان دانش آموزی استان سمنان، بسیج دانش آموزی استان، مؤسسه ریحان و جبهه فرهنگی مردمی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پانا از سمنان، مدیر سازمان دانش آموزی استان سمنان در دیدار با مدیر بسیج دانش آموزی استان با بیان اینکه به فاطمیه و زندگی حضرت زهرا(س) به عنوان یک الگوی کامل اسلامی، توجه لازم و کافی نشده و بسیار غریب است، گفت: به همین مناسبت، همایش کودکان فاطمی در استان سمنان برگزار خواهد شد.

محمدرضا عامریان افزود: مؤسسه ریحان که محصولات فرهنگی و دینی اش تحت حمایت و تایید مراجع عظام تقلید است، در این رابطه از زندگی حضرت زهرا(س) و خطبه ها و مباحث ثقیفه ایشان نرم افزاری برای سنین کودکان و نوجوانان تهیه کرده و قابل استفاده برای آنان تا پایان مقطع متوسطه اول می باشد.

وی خاطرنشان کرد: از ویژگی های مهم این نرم افزار، وجود بازی ها و سرگرمی منطبق با همین موضوع و همچنین استفاده از آواها و نماهای مذهبی و آکاپلا بجای موسیقی می باشد که این آواهای مذهبی توسط افراد آهنگساز حرفه ای که در مبحث موسیقیایی از آواهای دهانی استفاده می کنند، تهیه و تنظیم شده است.

مدیر سازمان دانش آموزی استان سمنان بیان داشت: برای دانش آموزان مقطع متوسطه دوم و همچنین مربیان و والدین آنان نیز کتابی تهیه شده که در آن تمامی سخنرانی های مقام معظم رهبری در خصوص حضرت زهرا(س) از ابتدای ریاست جمهوری ایشان تا به الان، گردآوری و جمع شده است و مورد تایید دفتر مقام معظم رهبری نیز می باشد.

عامریان ادامه داد: این همایش با مشارکت سازمان دانش آموزی استان سمنان، بسیج دانش آموزی استان، مؤسسه ریحان و جبهه فرهنگی مردمی انقلاب اسلامی، از ابتدای ایام فاطمیه آغاز و محصولات بین علاقه مندان توزیع می شود.

وی افزود: بعد از جمع آوری آثار، در اسفندماه به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س)، 11 همایش در کل استان با یک برنامه مشخص و سنگین و شاد مذهبی، برگزار شده و به منتخبین این همایش در هر شهرستان و منطقه ای به طور مجزا، جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

مدیر سازمان دانش آموزی استان سمنان تصریح کرد: با اجرای این همایش، شرکت کنندگان در این طرح با معارف زندگی حضرت زهرا(س) آشنا شده و محصول آن را در میلاد آن حضرت برداشت خواهند کرد و همچنین با دریافت هدایای نفیس همایش، حلاوت و شیرینی آن عید تا ابد برای منتخبین باقی مانده و زمینه ای برای ترویج نهادینه سازی الگوگیری از حضرت زهرا(س) برای تمامی شرکت کنندگان فراهم خواهد شد.

عامریان ابراز امیدواری کرد: انشالله با اجرای موفق این طرح در استان، از سال آینده همایش کودکان فاطمی به صورت کشوری و در سراسر کشور اجرا شود که پایلوت آن هم استان سمنان می باشد.

اشتراک گذاری
captcha