• تاریخ انتشار: 15 دی 1395 - 11:58
  • سرویس: اصفهان

رئیس اداره فرهنگی، هنری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خبر داد:

برگزاری جشنواره قصه گویی با هدف آموزش مفاهیم ارزشی به دانش آموزان

رئیس اداره فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: امسال با توجه به شیوه نامه ابلاغی از سوی وزارت آموزش و پرورش، برنامه قصه گویی با هدف آموزش غیرمستقیم مفاهیم ارزشی به دانش آموزان دوره ابتدایی در سطح مدارس و کانون های فرهنگی تربیتی از 28 آذرماه تا 4 دی ماه برگزار شد و همچنان ادامه دارد.

رضا اسماعیل زاده در گفتگو با خبرنگار پانا اصفهان اظهار کرد: جمع بندی گزارشات ارسالی تا پایان دی ماه انجام خواهد شد و بعد از بررسی، گزارشات انتخاب شده به وزارتخانه ارسال خواهند شد.
وی افزود: توصیه به استفاده از قصه در تربیت، یکی از توصیه های قرآنی است به طوری که خداوند در سوره یوسف می فرماید: قصه ها را برایشان بازگو کنید شاید بیندیشند.
اسماعیل زاده با اشاره به اینکه قصه، یکی از موثرترین واسطه های تربیتی است، افرود: با توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در جهت تسهیل فرایند یادگیری موثر است و در اثربخشی مباحث آموزشی و شاداب سازی محیط یادگیری موثر است.
رئیس اداره فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان عنوان کرد: هدف از برگزاری جشنواره قصه گویی، احیای سنت قصه گویی و تربیت فرهنگی و سنن ملی و مذهبی، آموزش غیرمستقیم مفاهیم ارزشی و آموزشی به دانش آموزان است.
وی ادامه داد: قصه همچنین باعث می شود که دانش آموزان در زندگی خود از تجربه های دیگران نیز استفاده کنند.
اسماعیل زاده بیان کرد: در طول سال تحصیلی، حوزه پرورشی و فرهنگی در کانون های فرهنگی تربیتی، در قالب برنامه جوانه ها ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی برنامه قصه گویی را در دستور کار خود قرار داده است.

اشتراک گذاری
captcha