• تاریخ انتشار: 22 دی 1395 - 08:35
  • سرویس: آموزش و پرورش - سازمان ها و مراکز تابعه

باقرزاده به پانا خبر داد

تولید نرم افزار آموزش با گوشی همراه برای 100 سوادآموز نهضت

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: تولید نرم افراز برای آموزش سواد از طریق تلفن همراه در مراحل آزمایش و تولید بوده و برای 100 نفر به صورت آزمایشی اجرا می شود.

علی باقرزاده در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، در پاسخ به این سوال که تولید نرم افراز برای آموزش سواد از طریق تلفن همراه در چه مرحله ای است؟ گفت: با توجه به زیرساخت های مطلوب مخابراتی در کشور و ضریب نفوذ بالای تلفن همراه، استفاده از تبلت و گوشی همراه برای مقاصد آموزشی در اولویت کاری سازمان سوادآموزی قرار دارد.
 
باقرزاده با بیان اینکه امروزه رویکردهای آموزشی تغییر کرده است،اظهار کرد: اگر به سمت آموزش های سیار برویم، نتایج مطلوب تری را کسب خواهیم کرد. هدف کلی برنامه مبارزه با بی سوادی در ایران تربیت شهروندان مومن و با سواد است. 
 
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: تولید نرم افراز برای آموزش سواد از طریق تلفن همراه در مراحل تست بوده و تولید شده است. آموزش از این طریق پروژه ای تحقیقاتی است و به لحاظ حقوقی و فنی اقدامات لازم انجام گرفته است.
 
معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: پس از تولید این نرم افزار به صورت آزمایشی، ۱۰۰ نفر تحت پوشش طرح آموزش الکترونیکی قرار گرفته اند.
 
باقرزاده در پایان یادآور شد: اگر اثربخشی طرح آزمایشی آموزش الکترونیکی مثبت باشد و هزینه و زمان کمتری نسبت به آموزش حضوری ببرد مرحله بعدی آزمایش آن در مقیاس بزرگتر انجام خواهد گرفت.
اشتراک گذاری
captcha