صفـحه اصــلی| ۱۳۹۵ جمعه ۵ شهريور - ٢٢/١١/١٤٣٧ - Friday, August 26, 2016
گروه های خبری
سایـــر خدمات
آرشیو خبرآموزش و پرورش3 کد مطلب: 23537     
رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرروش خبر داد؛

برگزاری امتحانات نهایی دی ماه 91 به صورت هم زمان در سراسر کشور

خبرگزاری پانا: رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ابلاغ بخشنامه مربوط به امتحانات نهایی دی ماه سال سوم دوره متوسطه سالی واحدی (روزانه، بزرگسالان، داوطلبان آزاد) و پیش دانشگاهی (بزرگسالان، داوطلبان آزاد) به استان های کشور گفت: امتحانات نهایی دی ماه سال 91 به صورت همزمان راس ساعت 8:30 صبح در سراسر کشور برگزار می شود.
۱۳۹۱ شنبه ۴ آذر ساعت 09:04
خبرگزاری پانا+

به گزارش خبرگزاری پانا، عبدالامیر عرفی، رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش در خصوص نحوه ارزشیابی مقطع ابتدایی، اظهار کرد: پایه‌های اول تا چهارم ابتدایی، ارزشیابی تحصیلی دانش‌آموزان به صورت «کیفی ـ توصیفی» است و توسط معلم بر اساس فعالیت‌های کلاسی انجام می‌شود.

وی افزود: در پایه پنجم ابتدایی، بخشی از ارزشیابی دانش‌آموزان به صورت «کیفی ـ توصیفی» است و بخش عمده آن کمی است که در اختیار معلم و به صورت کتبی است.

عرفی به نحوه امتحانات دانش‌آموزان در پایه ششم ابتدایی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در این پایه، امتحانات به صورت کتبی است و در سطح منطقه و با سؤالاتی که معلمان پایه ششم همان منطقه طرح می‌کنند، به طور هماهنگ برگزار می‌شود.

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش در خصوص نحوه برگزاری امتحانات مقطع راهنمایی نیز تصریح کرد: امسال با توجه به اینکه پایه اول راهنمایی نداشتیم، در پایه دوم و سوم راهنمایی نیز نحوه ارزیابی به صورت تلفیقی شامل نمرات کلاسی، فعالیت‌هایی که دانش‌آموز در کلاس انجام می‌دهد و نمره کتبی امتحان است.

وی با بیان اینکه در مقطع متوسطه، امتحانات به صورت کتبی برگزار می‌شود، گفت: در 11 درس رشته علوم انسانی و 10 درس رشته‌های علوم تجربی و ریاضی سال سوم متوسطه و 4 درس پیش‌دانشگاهی، امتحان نهایی برگزار می‌شود.

به گزارش پانا، برنامه امتحانات نهایی دی ماه سال سوم دوره متوسطه سالی واحدی (روزانه، بزرگسالان، داوطلبان آزاد) و پیش دانشگاهی (بزرگسالان، داوطلبان آزاد) طی بخشنامه ای از سوی عبدالامیر عرفی به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

این برنامه امتحانات نهایی مربوط به دانش آموزان سال سوم متوطه نظری شیوه سالی واحدی (روزانه) و نیمسالی – واحدی بزرگسالان و داوطلبان آزاد سال سوم متوسطه رشته های فنی و حرفه ای و دوره پیش دانشگاهی (بزرگسالان، داوطلبان آزاد) است.

 نظر شما

نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :  
کد امنیتی:

 


ادامه اخذ مجوز خوابگاه‌های غیردولتی تا پایان شهریور 0:30 بحران نابودی شمشادهای هیرکانی/فراگیری آفت شب‌پره در جنگل‌های شمال 0:22 هفته دولت و دیدار مدیرکل کانون پرورش فکری قزوین و شهردار بیدستان 23:48 افتتاح روکش جدید جاده سه راه شامی شاب تا ضیاءآباد 23:38 آیین افتتاحیه سی‌ونهمین دوره مسابقات قرآن کریم ˝مرحله استانی 23:33 استدلال یعنی کار عملی و عمرانی برای مردم 23:26 افتتاح پروژه برق‌رسانی˝دره ارغوان˝ ایلام 22:56 مسئولان در نظام اسلامی ادامه دهنده راه شهدا و ایثاگران هستند 22:41 آیین کلنگ زنی دبیرستان 15کلاسه پروین اعتصامی باحضور وزیر آموزش و پرورش 22:1 فانی: 170 هزار کلاس درس باید بازسازی و به شرایط استاندارد برسند 21:59 عملیات اجرایی نخستین مرکز فرهنگی، هنری انقلاب اسلامی در ایلام 21:56 مجلس برای بهیود اوضاع آموزش و پرورش همه ی ظرفیت ها را به کارخواهدگرفت 21:43 1300 نیروی آموزش و پرورش ایلام بازنشسته شدند 21:34 ایلام پتانسیل بالایی برای توسعه دارد 21:3 پیام تبریک مدیر آبفای روستایی شهرستان ری 19:55