صفـحه اصــلی| ۱۳۹۵ دوشنبه ۷ تير - ٢١/٩/١٤٣٧ - Monday, June 27, 2016
گروه های خبری
سایـــر خدمات
آرشیو خبرآموزش و پرورش3 کد مطلب: 23537     
رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرروش خبر داد؛

برگزاری امتحانات نهایی دی ماه 91 به صورت هم زمان در سراسر کشور

خبرگزاری پانا: رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ابلاغ بخشنامه مربوط به امتحانات نهایی دی ماه سال سوم دوره متوسطه سالی واحدی (روزانه، بزرگسالان، داوطلبان آزاد) و پیش دانشگاهی (بزرگسالان، داوطلبان آزاد) به استان های کشور گفت: امتحانات نهایی دی ماه سال 91 به صورت همزمان راس ساعت 8:30 صبح در سراسر کشور برگزار می شود.
۱۳۹۱ شنبه ۴ آذر ساعت 09:04
خبرگزاری پانا+

به گزارش خبرگزاری پانا، عبدالامیر عرفی، رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش در خصوص نحوه ارزشیابی مقطع ابتدایی، اظهار کرد: پایه‌های اول تا چهارم ابتدایی، ارزشیابی تحصیلی دانش‌آموزان به صورت «کیفی ـ توصیفی» است و توسط معلم بر اساس فعالیت‌های کلاسی انجام می‌شود.

وی افزود: در پایه پنجم ابتدایی، بخشی از ارزشیابی دانش‌آموزان به صورت «کیفی ـ توصیفی» است و بخش عمده آن کمی است که در اختیار معلم و به صورت کتبی است.

عرفی به نحوه امتحانات دانش‌آموزان در پایه ششم ابتدایی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در این پایه، امتحانات به صورت کتبی است و در سطح منطقه و با سؤالاتی که معلمان پایه ششم همان منطقه طرح می‌کنند، به طور هماهنگ برگزار می‌شود.

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش در خصوص نحوه برگزاری امتحانات مقطع راهنمایی نیز تصریح کرد: امسال با توجه به اینکه پایه اول راهنمایی نداشتیم، در پایه دوم و سوم راهنمایی نیز نحوه ارزیابی به صورت تلفیقی شامل نمرات کلاسی، فعالیت‌هایی که دانش‌آموز در کلاس انجام می‌دهد و نمره کتبی امتحان است.

وی با بیان اینکه در مقطع متوسطه، امتحانات به صورت کتبی برگزار می‌شود، گفت: در 11 درس رشته علوم انسانی و 10 درس رشته‌های علوم تجربی و ریاضی سال سوم متوسطه و 4 درس پیش‌دانشگاهی، امتحان نهایی برگزار می‌شود.

به گزارش پانا، برنامه امتحانات نهایی دی ماه سال سوم دوره متوسطه سالی واحدی (روزانه، بزرگسالان، داوطلبان آزاد) و پیش دانشگاهی (بزرگسالان، داوطلبان آزاد) طی بخشنامه ای از سوی عبدالامیر عرفی به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

این برنامه امتحانات نهایی مربوط به دانش آموزان سال سوم متوطه نظری شیوه سالی واحدی (روزانه) و نیمسالی – واحدی بزرگسالان و داوطلبان آزاد سال سوم متوسطه رشته های فنی و حرفه ای و دوره پیش دانشگاهی (بزرگسالان، داوطلبان آزاد) است.

 نظر شما

نام :
پست الکترونیکی :
نظر شما :  
کد امنیتی:

 


برگزاری مراسم احیای دومین شب لیالی قدر در قبله تهران 6:21 بیست ویکم رمضان سالروز شهادت مولی الموحدین حضرت علی(ع)تسلیت باد 6:12 توسعه کمی و کیفی دارالقرآن ها مورد توجه آموزش و پرورش استان است 1:26 شیاطین سرخ به ولز رسیدند / بلژیک بوی قهرمانی داد 1:18 آقای تاج کجایی؟ دقیقا کجایی؟ / دود اختلاف در چشم فوتبال ایران 0:56 آماری ازفوت کارگران حوزه شهری نداریم/ورود شورا به ایمنی پروژه های شهری 0:52 حمایت از محیط بانان نیازمند لایحه دولت است 0:28 اجرای طرح دانشگاه عاری از دخانیات از سال تحصیلی آینده 0:23 پرواز خروس ها با پای گریژمان 19:20 افتتاح سومین نمایشگاه قرآن و عترت شهرستان اسلامشهر 16:53 بسیج دانشجویی بازوی کمکی و اجرایی دانشگاه ها است. 16:40 افتتاح 5 نمازخانه و اجرای مراحل عملیاتی۹۳نمازخانه در مدارس خراسان رضوی 16:13 مسی: می‌خواهم تاریخ را تغییر بدهم و قهرمان شوم 16:12 معروف: تلاش می‌کنیم در تهران برنده باشیم 16:11 کشف 11 تن چای قاچاق خارجی در شهرستان نیر 16:5